AMD má nejvýkonější počítač na světě, navíc uvádí novou grafickou kartu

Hned dvě zprávy za velmi krátkou dobu přišly ze sídla společnosti AMD. V prvním případě jde o to, že AMD má mít podle organizace TOP500 vůbec nejvýkonnější počítačový systém, v druhém případě se mluví o uvedení velice výkonné grafické karty ATI Radeon HD 5970.

Systém Jaguar, který byl vyhlášen nejvýkonnějším na světě je založený na procesoru s šesti jádry – AMD Opteron. Není to tak dávno, kdy byl navíc Jaguar upgradeován ze čtyř na šest jader.

Uvedení karty ATI Radeon HD 5970 pak vyvolalo velký rozvrh, především díky tomu, že jde jednak o velice rychlou kartu, ale také proto, že podporuje plně technologii Microsft DirectX 11. Je vybavena procesorem AMD Phenom II, zvládne rozlišení 7680×1600 (!) a dokáže pracovat až s třemi displeji zároveň.

HD 5970 bude dodávána ke stolním počítačům Alienware Area-51, Area-51 ALX a Aurora.

Zdroj: Techreport.com

Novinka AMD má nejvýkonější počítač na světě, navíc uvádí novou grafickou kartu byla publikován 19. listopadu 2009 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Wikipedia online encyklopedie
  6. Smajlíci
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!