Paul Allen má rakovinu

Tagy:  Paul allen, microsoft, rakovina, nemoc, lymfom

Spoluzakladatel gigantu Microsoft, Paul Allen má rakovinu. Již podruhé během posledních 25 let. Z Microsoftu odešel právě před čtvrt stoletím, kdy mu lékaři diagnostikovali Hodgkinův lymfom. Allenovi je právě 56 let.

Nyní jde podle lékařů o rakovinu B-lymfocytů, ta je mezi lidmi relativně rozšířena, rakovina napadá mízní uzliny a lymfatické tkáně. Naštěstí má Allen zatím první, nejméně nebezpečné stádium choroby, druhým je nehodgkinský lymfom, v případě jeho neléčení nemoc expanduje do lymfosarkomu, který pak většinou znamená smrt. První stadium je však docela dobře léčitelné, pokud se na něj přijde včas, nemocný má velkou pravděpodobnost přežití. Rakovina se léčí pomocí ozařování.

Nyní působí Paul Allen ve vlastní společnosti Vulcan Inc., kde se už o jeho chorobě ví, údajně si však nepřeje, aby se na chodu společnosti dále cokoliv měnilo. Spojení s Gatesem a dobré řízení vlastní společnosti vynesly Allena na 17. místo nejbohatších Američanů. Kromě své společnosti vlastní ještě basketbalový a dva fotbalové kluby.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Paul Allen má rakovinu byla publikován 18. listopadu 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...