Google Chrome OS bude hotový zřejmě až příští rok

Tagy:  google chrome os, operační systémy, microsoft, Windows 7, google, google chrome, chrome

Google velice intenzivně pracuje na svém operačním prohlížeči Google Chrome OS, kolem kterého se v poslední době děje mnoho zajímavých věcí. Jednak byl zveřejněn zdrojový kód, takže pokud se trochu vyznáte v programování máte možnost si s kódem trochu pohrát a případné nápady mohou předávat Googlu. Nicméně oficiální betaverze stále nebyla představena.

Aktuálně Google podal několik upřesňujících informací k novému systému, a hned ta první Vás možná zklame. Podle Googlu se totiž Chrome OS bude zaměřovat hlavně na SSD disky, podpora standardních pevných disků tak zřejmě vůbec nebude. Údajně má jít o to, že Google chce dosáhnout co nejrychlejšího nastartování systému po zapnutí přístroje, mezní hranice má být sedm sekund. V podstatě to tak znamená, že Chrome OS si budou užívat hlavně majitelé netbooků a notebooků.

Probíráno bylo i to, jaký bude mít Chrome OS vliv na prodejnost nedávno představených Windows 7. Hlavně kvůli podpoře, nebo spíš nepodpoře pevných disků by dominantní pozicí Microsoftu neměl Google nikterak otřást, samozřejmě záleží dost na tom, jak se k novému systému budou stavět samotní výrobci,

Zdroj: Blogs.zdnet.com

Novinka Google Chrome OS bude hotový zřejmě až příští rok byla publikován 22. listopadu 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...