Google Chrome OS bude hotový zřejmě až příští rok

Tagy:  google chrome os, operační systémy, microsoft, Windows 7, google, google chrome, chrome

Google velice intenzivně pracuje na svém operačním prohlížeči Google Chrome OS, kolem kterého se v poslední době děje mnoho zajímavých věcí. Jednak byl zveřejněn zdrojový kód, takže pokud se trochu vyznáte v programování máte možnost si s kódem trochu pohrát a případné nápady mohou předávat Googlu. Nicméně oficiální betaverze stále nebyla představena.

Aktuálně Google podal několik upřesňujících informací k novému systému, a hned ta první Vás možná zklame. Podle Googlu se totiž Chrome OS bude zaměřovat hlavně na SSD disky, podpora standardních pevných disků tak zřejmě vůbec nebude. Údajně má jít o to, že Google chce dosáhnout co nejrychlejšího nastartování systému po zapnutí přístroje, mezní hranice má být sedm sekund. V podstatě to tak znamená, že Chrome OS si budou užívat hlavně majitelé netbooků a notebooků.

Probíráno bylo i to, jaký bude mít Chrome OS vliv na prodejnost nedávno představených Windows 7. Hlavně kvůli podpoře, nebo spíš nepodpoře pevných disků by dominantní pozicí Microsoftu neměl Google nikterak otřást, samozřejmě záleží dost na tom, jak se k novému systému budou stavět samotní výrobci,

Zdroj: Blogs.zdnet.com

Novinka Google Chrome OS bude hotový zřejmě až příští rok byla publikován 22. listopadu 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!