Příjem Mozilly je vyšší, zisk je na tom opačně

Tagy:  mozilla, firefox, internet, peníze, bilance, projekty, internet, krize, ekonomika

Podle aktuální zprávy na blogu Mitchell Baker se Mozilla stále drží ve velmi dobré ekonomické situaci, avšak o něco jí stouply výdaje. Tím se ale snížil zisk. Data se týkají loňského roku, kdy byly hlášeny příjmy až 78,6 milionů dolarů, což znamená zhruba pěti procentní nárůst oproti roku 2007, kdy byly příjmy 75,1 milionů dolarů.

Zajímavé je srovnání nákladů na provoz. Ty byly v roce 2007 okolo 33 milionů dolarů, za loňský rok to bylo 49,4 milionů. Pokles zisku je tak odhadnut přibližně na 11 milionů dolarů. Mozilla investovala hlavně do podpory různých projektů, a svůj podíl samozřejmě spolkly odměny zaměstnancům. Naopak příjmu bylo dosaženo spoluprací s jinými firmami, které jsou ochotny platit za to, že jejich služby budou implantovány do programů, které Mozilla vyvíjí, především pak Firefox.

Jak se zdá, finanční krize se tak na fungování příliš neprojevila. Je však potřeba zdůraznit, že nejsou známy výsledky hospodaření za tento rok, ty by totiž mohly přinést některé zajímavé detaily.

Je však nutné zdůraznit, že díky podpoře, kterou Mozilla vkládá do projektů jako je Mozdev (hostingový server, kde jsou především různé nástroje a doplňky pro programy Mozilly), nebo jQuery (javascriptová knihovna) mají tyto projekty zajištěného stabilního partnera, kterému se i část vložených financí vrací.

Zdroj: Blog Mitchell Baker

Novinka Příjem Mozilly je vyšší, zisk je na tom opačně byla publikován 23. listopadu 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!