Může být Windows 7 infiltrován?

Tagy:  Windows 7, microsoft, nsa, bezpečnost, infiltrace

Po uvedení nového systému Windows 7 se spousta pohledů obrátila k bezpečnosti, která by měla být hlavní prioritou. Nejvíce dotazů vyplynulo po uveřejnění skutečnosti, že se na vývoji Windows 7 podílela NSA což je Americká bezpečnostní služba.

Kromě NSA se do vývoje mělo připojit i Ministerstvo vnitra, což přináší značný prostor pro spekulace, zda tyto dva subjekty neměly společně s Microsoftem při vývoji nějaké nekalé úmysly. Marc Rotenberg z Electronics Privacy Information Center se sám vyjádřil v tom smyslu, že NSA nemůže být ohrožena soukromými společnostmi, tedy i zákazníky, právě kvůli svým obchodním aktivitám. Myslí si však, že se v odposlouchávání elektronické komunikace NSA velice angažuje.

Navíc se vyskytl ještě jeden problém. Jak informoval server Zive.cz, Windows 7 má chybu, která sice není přímo jako chyba vedena, je to však jistý „nedodělek“. Jde o přepsání jednoho souboru v adresáři System32. K této věci se zatím nikdo z Microsoftu nevyjádřil, pravděpodobně ale brzy vyjde nějaké stanovisko. Článek o celém problému najdete na Zive.cz

Zdroj: Zive.cz a Fudzilla.com

Novinka Může být Windows 7 infiltrován? byla publikován 23. listopadu 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!