Může být Windows 7 infiltrován?

Tagy:  Windows 7, microsoft, nsa, bezpečnost, infiltrace

Po uvedení nového systému Windows 7 se spousta pohledů obrátila k bezpečnosti, která by měla být hlavní prioritou. Nejvíce dotazů vyplynulo po uveřejnění skutečnosti, že se na vývoji Windows 7 podílela NSA což je Americká bezpečnostní služba.

Kromě NSA se do vývoje mělo připojit i Ministerstvo vnitra, což přináší značný prostor pro spekulace, zda tyto dva subjekty neměly společně s Microsoftem při vývoji nějaké nekalé úmysly. Marc Rotenberg z Electronics Privacy Information Center se sám vyjádřil v tom smyslu, že NSA nemůže být ohrožena soukromými společnostmi, tedy i zákazníky, právě kvůli svým obchodním aktivitám. Myslí si však, že se v odposlouchávání elektronické komunikace NSA velice angažuje.

Navíc se vyskytl ještě jeden problém. Jak informoval server Zive.cz, Windows 7 má chybu, která sice není přímo jako chyba vedena, je to však jistý „nedodělek“. Jde o přepsání jednoho souboru v adresáři System32. K této věci se zatím nikdo z Microsoftu nevyjádřil, pravděpodobně ale brzy vyjde nějaké stanovisko. Článek o celém problému najdete na Zive.cz

Zdroj: Zive.cz a Fudzilla.com

Novinka Může být Windows 7 infiltrován? byla publikován 23. listopadu 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...