Jak to bude s tablety od Applu?

Tagy:  apple, tablet, displej, LG, oled, led, prodeje

Fanoušci „jablíček“, kteří se těšili na nové tablety si budou muset ještě chvíli počkat. Problém je v tom, že kvůli výměnám a úpravám některých dílů, se posune zahájení prodeje až na druhou půlku příštího roku.

Největší problémy dělá výběr displeje. Apple se totiž rozhodl zařadit příští rok do prodeje i verzi s 9,7" OLED obrazovkou, které vyrábí LG Display. Problém je ve vysoké ceně, aktuálně totiž stojí 9,7" OLED displej okolo pěti set dolarů, což rozhodně není málo. Podle analytiků by se však měla cena v průběhu doby velice rychle snižovat, není však jisté jak moc, a jak rychle. Tablet by měl být vyráběn ve třech společnostech – Pegatron Technology, Quanta Computer a Foxconn Electronics.

Samozřejmě bude nabízena i varianta s 10,6" LCD displejem, který je oproti OLEDu o dost levnější. Výsledná cena, by měla být okolo 2000 dolarů za celé zařízení v OLED verzi, verze LCD bude stát asi polovinu.

Apple zatím poodkryl jen specifikace displejů, další informace zveřejněny nebyly.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Jak to bude s tablety od Applu? byla publikován 25. listopadu 2009 v 23.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...