Půjde Murdoch s Microsoftem proti Googlu?

Tagy:  murdoch, noviny, microsoft, google, informace, tisk, internet, peníze

Že peníze hýbou světem, o tom není pochyb. A že prodej tištěných novin je také den ode dne nižší je dobře známé. To se však znelíbilo Rupertu Murdochovi, který je ředitel velké společnosti News Corp a má pod svým vedením několik desítek novinových periodik, stovku televizních kanálů a i několik knižních vydavatelství.

A co se Murdochovi nelíbí? Že díky internetu si můžeme přečíst to, co by jsme se dozvěděli v novinách, kdyby jsme si je koupili, ovšem prostřednictvím internetu nemusíte za čtení nic platit. Murdoch ale potřebuje pro začátek ve svém snažení podporu nějaké velké společnosti, která hýbe světem počítačů, a právě takovou společností by mohl být Microsoft.

V celém nápadu hraje hlavní (zápornou) roli Google. Murdoch si totiž myslí, že právě díky Googlu lidé „kradou“ informace, za které by si normálně na počítači zaplatili. Má tak smělý plán – odstranit z Googlu odkazy na své největší deníky a nabídnout je někomu, komu nevadí, že by museli uživatelé internetu za čtení platit. Právě takového spojence zřejmě našel v Microsoftu.

Samozřejmě se můžeme jenom dohadovat, jak to celé ve skutečnosti dopadne, věc má však spoustu otazníků, na které bude velice těžké najít správnou odpově´d.

Zdroj: BBC.co.uk

Novinka Půjde Murdoch s Microsoftem proti Googlu? byla publikován 24. listopadu 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...