Půjde Murdoch s Microsoftem proti Googlu?

Tagy:  murdoch, noviny, microsoft, google, informace, tisk, internet, peníze

Že peníze hýbou světem, o tom není pochyb. A že prodej tištěných novin je také den ode dne nižší je dobře známé. To se však znelíbilo Rupertu Murdochovi, který je ředitel velké společnosti News Corp a má pod svým vedením několik desítek novinových periodik, stovku televizních kanálů a i několik knižních vydavatelství.

A co se Murdochovi nelíbí? Že díky internetu si můžeme přečíst to, co by jsme se dozvěděli v novinách, kdyby jsme si je koupili, ovšem prostřednictvím internetu nemusíte za čtení nic platit. Murdoch ale potřebuje pro začátek ve svém snažení podporu nějaké velké společnosti, která hýbe světem počítačů, a právě takovou společností by mohl být Microsoft.

V celém nápadu hraje hlavní (zápornou) roli Google. Murdoch si totiž myslí, že právě díky Googlu lidé „kradou“ informace, za které by si normálně na počítači zaplatili. Má tak smělý plán – odstranit z Googlu odkazy na své největší deníky a nabídnout je někomu, komu nevadí, že by museli uživatelé internetu za čtení platit. Právě takového spojence zřejmě našel v Microsoftu.

Samozřejmě se můžeme jenom dohadovat, jak to celé ve skutečnosti dopadne, věc má však spoustu otazníků, na které bude velice těžké najít správnou odpově´d.

Zdroj: BBC.co.uk

Novinka Půjde Murdoch s Microsoftem proti Googlu? byla publikován 24. listopadu 2009 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!