Obamův mikroblog na Twitteru je podvod

Tagy:  barack, obama, prezident, usa, twitter, sítě, blog

Americký prezident Barack Obama si utrhl pěknou ostudu. Při své návštěvě Číny se totiž přiznal k tomu, že jeho blog na síti Twitter nespravuje on sám, ale většinou nechává psát někoho jiného. Přiznání vyvolalo velkou nelibost mezi jeho fanoušky.

Obamův mikroblog patří prakticky k nejpopulárnějším na Twitteru, je na něj připojena okolo 2,7 milionů fanoušků. Na blogu měl Obama prezentovat své zajímavé zážitky, myšlenky, aktivity a názory. Zajímavé je, že blog prezidenta patří k verifikovaným, tedy je oficiálně ověřený. To velice rychle vyvolalo dohady nad tím, kdo vlastně místo Obamy na blog přispívá. Objevily se názory, že to může být jeho manželka, sekretářka, popřípadě někdo jiný z Demokratické strany. Navíc byly prý některé příspěvky účelně upravované tak, aby vyzněly co nejlépe.

Je jasné, že přiznáním si Obama u svých fanoušků příliš nepolepšil, i když při rozhovorech s Čínskými studenty řekl, že podporuje nové technologie a je jejich velkým fanouškem. Sám je prý však příliš nemotorný, aby se snažil pronikat do nich hlouběji.

Zdroj: Guardian.co.uk

Novinka Obamův mikroblog na Twitteru je podvod byla publikován 26. listopadu 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...