Google: Obamova manželka jako opice?

Tagy:  google, prezident, usa, obama, michelle obama, rasismus, obrázek

Google má pořádnou ostudu, zesměšnil totiž manželku prezidenta USA Obamy, Michelle Obamovou. Při zadání termínu „Michelle Obama“ do vyhledávače v kategorii obrázků vedl totiž hned druhý odkaz na fotomontáž, kdy byla manželka prezidenta zpodobněna s rysy ve tváři podobnými opici.

Google chybu přiznává a omluvil se, údajně může dojít k takové nepříjemné situaci celkem snadno, protože vyhledávání je řízeno na základě algoritmů. Za Michelle Obamovou se postavilo dosti lidí, kteří požadovali odstranění problémové stránky z vyhledávání.

Více podobných případů je ovšem ve vyhledávání stránek, aktuálním případem z naší republiky jsou stránky Zdeňka Škromacha. Pokud totiž zadáte do vyhledávacího pole slovo „prasopes“, odkaz na stránky místopředsedy ČSSD je hned čtvrtý.

Na Slovensku byla také podobná situace, když při zadání slov „zloděj a lhář“ byla jednou z prvních vyhledaných stránek osobní stránka Vladimíra Mečiara.

Zdroj: Khabrein.info

Novinka Google: Obamova manželka jako opice? byla publikován 27. listopadu 2009 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...