Google: Obamova manželka jako opice?

Tagy:  google, prezident, usa, obama, michelle obama, rasismus, obrázek

Google má pořádnou ostudu, zesměšnil totiž manželku prezidenta USA Obamy, Michelle Obamovou. Při zadání termínu „Michelle Obama“ do vyhledávače v kategorii obrázků vedl totiž hned druhý odkaz na fotomontáž, kdy byla manželka prezidenta zpodobněna s rysy ve tváři podobnými opici.

Google chybu přiznává a omluvil se, údajně může dojít k takové nepříjemné situaci celkem snadno, protože vyhledávání je řízeno na základě algoritmů. Za Michelle Obamovou se postavilo dosti lidí, kteří požadovali odstranění problémové stránky z vyhledávání.

Více podobných případů je ovšem ve vyhledávání stránek, aktuálním případem z naší republiky jsou stránky Zdeňka Škromacha. Pokud totiž zadáte do vyhledávacího pole slovo „prasopes“, odkaz na stránky místopředsedy ČSSD je hned čtvrtý.

Na Slovensku byla také podobná situace, když při zadání slov „zloděj a lhář“ byla jednou z prvních vyhledaných stránek osobní stránka Vladimíra Mečiara.

Zdroj: Khabrein.info

Novinka Google: Obamova manželka jako opice? byla publikován 27. listopadu 2009 v 22.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Katastrální mapy online
  10. Světlo: Kompletní Edice – Mistrovské ovládání světla

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!