Neznámá Kohjinsha představuje další dvoudisplejový notebook

Tagy:  notebook, dva displeje, gadget, displej, kohjinsha

Takřka neznámá firma Kohjinsha se chystá uvést na trh další dvoudisplejový notebook. Právě dvoudisplejové notebooky se nyní začínají čím dál tím více prosazovat, a i když zatím nemůžou plně konkurovat „obyčejným“ přístrojům, dokáží si najít své kupce.

Notebook s modelovým označením DZ6KHE16E patří do modelové série Kohjinsha DZ Series, poprvé byl představen na veletrhu CEATEC, kde se o něm nejdříve mluvilo jako o možném konceptu, ale nějaké velké naděje do něj vkládány nebyly, to se však změnilo.

Systém zobrazení je vyřešen tak, že se jeden displej zasouvá pod ten druhý, oba mají úhlopříčku 10,1" a rozlišení je 1024×600. Notebook je vybaven procesorem Athlon Neo MV-40 s frekvencí 1,6 GHz, operační paměť je v základu pouze 1 GB, což možná někoho zamrzí, paměť však jde rozšířit. Pevný disk sice není příliš velký (160 GB), na běžné využívání by ale měl stačit.

Dále výrobce sáhl po grafické kartě ATI Radeon HD 3200, celek doplnil technologií WiFi, webkamerou a čtečkou paměťových karet. I přes dva displeje by měla baterie vydržet v provozu okolo čtyř a půl hodiny.

Cena by měla být těsně před hranicí 20 000 Kč.

Zdroj: Akihabaranews.com

Novinka Neznámá Kohjinsha představuje další dvoudisplejový notebook byla publikován 1. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...