US Air Force nakoupí Playstationy

Tagy:  playstation, ps, ps3, sony, armáda, letectvo, počítač, super počítač, konzole

Americké letectvo nakoupí konzole Playstation 3. Zdá se vám to divné? Ne, vojáci si nebudou hrát, ale pokusí se ze zakoupených konzolí sestavit „superpočítač“. Ten už sice funguje a je složen z 336 jednotek (konzolí), výzkumným laboratořím amerického letectva (AFRL) to však asi připadá málo.

Celou zakázku má oficiálně pod palcem Ministerstvo obrany. Celkem by mělo být dodáno 2 200 konzolí, má jít o modely CECHP01, tedy relativně nové přístroje. A proč právě konzole? Podle laboratoří je jejich výhoda velice nízká cena a relativně vysoký výkon. Odborníky bylo vypočítáno, že pokud bude nakoupeno všech 2 200 konzolí, cena každé bude zhruba 300 dolarů, což je relativně dost výhodné.

K stávajícímu počítači však nebude připojeno vše co se nakoupí, některé PS3 zůstanou jako záloha, buďto při technické závadě, nebo při dalším pokusu o rozšíření počítače. Celkem by mělo být použito 2112 PS3, navíc bude na tomto „superpočítači“ běžet Linux.

Zdroj: FBO.gov

Novinka US Air Force nakoupí Playstationy byla publikován 1. prosince 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...