US Air Force nakoupí Playstationy

Tagy:  playstation, ps, ps3, sony, armáda, letectvo, počítač, super počítač, konzole

Americké letectvo nakoupí konzole Playstation 3. Zdá se vám to divné? Ne, vojáci si nebudou hrát, ale pokusí se ze zakoupených konzolí sestavit „superpočítač“. Ten už sice funguje a je složen z 336 jednotek (konzolí), výzkumným laboratořím amerického letectva (AFRL) to však asi připadá málo.

Celou zakázku má oficiálně pod palcem Ministerstvo obrany. Celkem by mělo být dodáno 2 200 konzolí, má jít o modely CECHP01, tedy relativně nové přístroje. A proč právě konzole? Podle laboratoří je jejich výhoda velice nízká cena a relativně vysoký výkon. Odborníky bylo vypočítáno, že pokud bude nakoupeno všech 2 200 konzolí, cena každé bude zhruba 300 dolarů, což je relativně dost výhodné.

K stávajícímu počítači však nebude připojeno vše co se nakoupí, některé PS3 zůstanou jako záloha, buďto při technické závadě, nebo při dalším pokusu o rozšíření počítače. Celkem by mělo být použito 2112 PS3, navíc bude na tomto „superpočítači“ běžet Linux.

Zdroj: FBO.gov

Novinka US Air Force nakoupí Playstationy byla publikován 1. prosince 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!