Průměrný čech sedí na internetu hodinu a půl denně

Tagy:  Internet, prohlížeč, tabulky, průzkum, graf, SPIR, SPIR.cz

Velice zajímavý průzkum nedávno uskutečnilo Sdružení pro internetovou reklamu. Cílem průzkumu bylo zjistit, jak moc využívají obyvatelé Česka internet, kolik jsou na něm schopni strávit denně času a k čemu nejčastěji se jim hodí.

Z průzkumů vyplývá, že průměrný český uživatel internetu „prosedí“ online zhruba 609 minut týdně, což je 87 minut za den. Největší návštěvnost je v březnu a listopadu, což však není překvapující, protože se na tom velkou měrou podepisuje počasí.

Průzkum se věnoval ale i internetovým prohlížečům, respektive měl ukázat, jaký prohlížeč nejčastěji Češi využívají. Vede Internet Explorer, v domácnostech je používán podílem 58%, ve školách jde o 69%. Podíl však na úkor Firefoxu stále klesá, Firefox totiž zaznamenal posun z 28% na 33% užívání v domácnostech, ve škole je to z 18% na 23%. Dobře si vede Opera, podíl dalších prohlížečů je však zanedbatelný.

Zdroj: SPIR.cz

Novinka Průměrný čech sedí na internetu hodinu a půl denně byla publikován 4. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...