Průměrný čech sedí na internetu hodinu a půl denně

Tagy:  Internet, prohlížeč, tabulky, průzkum, graf, SPIR, SPIR.cz

Velice zajímavý průzkum nedávno uskutečnilo Sdružení pro internetovou reklamu. Cílem průzkumu bylo zjistit, jak moc využívají obyvatelé Česka internet, kolik jsou na něm schopni strávit denně času a k čemu nejčastěji se jim hodí.

Z průzkumů vyplývá, že průměrný český uživatel internetu „prosedí“ online zhruba 609 minut týdně, což je 87 minut za den. Největší návštěvnost je v březnu a listopadu, což však není překvapující, protože se na tom velkou měrou podepisuje počasí.

Průzkum se věnoval ale i internetovým prohlížečům, respektive měl ukázat, jaký prohlížeč nejčastěji Češi využívají. Vede Internet Explorer, v domácnostech je používán podílem 58%, ve školách jde o 69%. Podíl však na úkor Firefoxu stále klesá, Firefox totiž zaznamenal posun z 28% na 33% užívání v domácnostech, ve škole je to z 18% na 23%. Dobře si vede Opera, podíl dalších prohlížečů je však zanedbatelný.

Zdroj: SPIR.cz

Novinka Průměrný čech sedí na internetu hodinu a půl denně byla publikován 4. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!