Prodej notebooků s procesorem Atom N450 od ledna

Tagy:  procesor, intel, n450, operační systém, novinky, notebook, netbook

Velcí výrobci počítačů, jako je například Lenovo, ASUS nebo Acer chystají už za měsíc spustit prodej notebooků a netbooků s procesorem Intel Atom N450. N450 pracuje na frekvenci 1,66 GHz, společně se svým výkonnějším bratříčkem N470, který má frekvenci 1,86 GHz by se měli stát pro výrobce velmi výhodným procesorem.

Cena slabšího N450 se pohybuje zhruba na úrovni 64 dolarů, výkonnější N470 se bude prodávat zhruba o deset dolarů dráž. Pro zajímavost uvedu, že hojně používaný N270 se prodává asi za 44 dolarů. Oba procesory mají 512 kb cache, rovněž jsou vybaveny podporou pro stejný socket.

Novinky by měly přinést především nižší spotřebu energie při relativně vysokém výkonu. Přístroje s novými procesory by mohly být vybaveny i novými operačními systémy, velice hlasitě se mluví o Windows 7, ale i o Google Chrome OS, který by měl být sice k dostání až ke konci příštího roku, je však možné, že nové procesory a tak i zvýšený zájem výrobců by mohly spuštění nového systému o něco urychlit.

Zdroj: Digitimes.com

Novinka Prodej notebooků s procesorem Atom N450 od ledna byla publikován 8. prosince 2009 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  3. Jak si zajistit rychlé internetové připojení v Kralupech nad Vltavou a jejich okolí?
  4. Využívejte výhody softwaru pro vážní systémy
  5. Webhosting a VPS: Co potřebujete právě vy?
  6. Vytvořte si dárkový poukaz online
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Kondenzátory v praxi, které vlastnosti jsou u nich důležité?
  9. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  10. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!