Závislost na internetu může vést k sebepoškozování

Tagy:  internet, závislost, průzkum, sebepoškozování, bolest, napadení, závislosti

Určitě i vy trávíte na internetu docela dost času. Pokud jste ovšem mladšího věku, mohla by vás varovat sudie, na které se podíleli odborníci z Číny a Austrálie. Vzali totiž vzorek 1618 mladistvých od 13 do 18 let a podrobili je zkoumání.

Výsledek je ten, že z celkového počtu vykazovalo 10 % studentů „mírnou závislost“ na internetu, zatímco počet který byl těsně pod jedno procento je závislý velice silně. Bylo také zjištěno, že závislí a silně závislí vykazují známky sebepoškozování zhruba o 2,5 krát více, než ti, kteří na internetu závislý nejsou. Sebepoškozování se projevovalo například pálením zapalovačem, vytrháváním vlasů a různými dalšími projevy. Tento průzkum však nepřekvapil mnoho vědců, kteří se problémem internetové závislosti zabývají, už dříve se totiž vědělo, že internetová závislost a sebepoškozování na sebe mohou navazovat, respektive spolu souviset, nebylo to však oficiálně prokázáno žádným průzkumem.

A jak se taková závislost projevuje? V podstatě stejně jako u kuřáka, nebo u těžkého alkoholika. Jedinec je neklidný, nervózní, těžce se soustředí, může být i náladový. Pokud se dostane opět ke zdroji svého „potěšení“ situace se zklidní.

Zdroj: Dailytech.com

Novinka Závislost na internetu může vést k sebepoškozování byla publikován 8. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. MP3s.Nadruhou.net
  8. Odesíláme SMS z internetu
  9. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  10. Bojíte se odposlechů? Tohle byste měli vědět!

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!