Závislost na internetu může vést k sebepoškozování

Tagy:  internet, závislost, průzkum, sebepoškozování, bolest, napadení, závislosti

Určitě i vy trávíte na internetu docela dost času. Pokud jste ovšem mladšího věku, mohla by vás varovat sudie, na které se podíleli odborníci z Číny a Austrálie. Vzali totiž vzorek 1618 mladistvých od 13 do 18 let a podrobili je zkoumání.

Výsledek je ten, že z celkového počtu vykazovalo 10 % studentů „mírnou závislost“ na internetu, zatímco počet který byl těsně pod jedno procento je závislý velice silně. Bylo také zjištěno, že závislí a silně závislí vykazují známky sebepoškozování zhruba o 2,5 krát více, než ti, kteří na internetu závislý nejsou. Sebepoškozování se projevovalo například pálením zapalovačem, vytrháváním vlasů a různými dalšími projevy. Tento průzkum však nepřekvapil mnoho vědců, kteří se problémem internetové závislosti zabývají, už dříve se totiž vědělo, že internetová závislost a sebepoškozování na sebe mohou navazovat, respektive spolu souviset, nebylo to však oficiálně prokázáno žádným průzkumem.

A jak se taková závislost projevuje? V podstatě stejně jako u kuřáka, nebo u těžkého alkoholika. Jedinec je neklidný, nervózní, těžce se soustředí, může být i náladový. Pokud se dostane opět ke zdroji svého „potěšení“ situace se zklidní.

Zdroj: Dailytech.com

Novinka Závislost na internetu může vést k sebepoškozování byla publikován 8. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...