Závislost na internetu může vést k sebepoškozování

Určitě i vy trávíte na internetu docela dost času. Pokud jste ovšem mladšího věku, mohla by vás varovat sudie, na které se podíleli odborníci z Číny a Austrálie. Vzali totiž vzorek 1618 mladistvých od 13 do 18 let a podrobili je zkoumání.

Výsledek je ten, že z celkového počtu vykazovalo 10 % studentů „mírnou závislost“ na internetu, zatímco počet který byl těsně pod jedno procento je závislý velice silně. Bylo také zjištěno, že závislí a silně závislí vykazují známky sebepoškozování zhruba o 2,5 krát více, než ti, kteří na internetu závislý nejsou. Sebepoškozování se projevovalo například pálením zapalovačem, vytrháváním vlasů a různými dalšími projevy. Tento průzkum však nepřekvapil mnoho vědců, kteří se problémem internetové závislosti zabývají, už dříve se totiž vědělo, že internetová závislost a sebepoškozování na sebe mohou navazovat, respektive spolu souviset, nebylo to však oficiálně prokázáno žádným průzkumem.

A jak se taková závislost projevuje? V podstatě stejně jako u kuřáka, nebo u těžkého alkoholika. Jedinec je neklidný, nervózní, těžce se soustředí, může být i náladový. Pokud se dostane opět ke zdroji svého „potěšení“ situace se zklidní.

Zdroj: Dailytech.com

Novinka Závislost na internetu může vést k sebepoškozování byla publikován 8. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Katastrální mapy online
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Adobe Acrobat reader 8 cz
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. www.Spolužáci.cz

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!