Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům

O tom, že i tak malicherná věc, jako je typ písma může způsobit konec prodeje operačního systému se přesvědčil gigant Microsoft na trhu v Číně. Microsoft využil pro operační systémy Windows 98, 2000, 2003 a Windows XP písmo od společnosti Zhongyi Electronic, podle čínských soudů však bylo porušeno licenční ujednání a Microsoft bude muset s prodejem problémových operačních systému přestat.

Celá věc má ale hned dva obrovské paradoxy. Prvním z nich je to, že drtivá většina zmiňovaných operačních systému v Číně byla instalována z pirátských CD nebo DVD. Druhou věci je samotná skutečnost, že Čína se snaží postihnout někoho za nedodržování licencí, potažmo „kopírování“ něčí práce, neboť právě výrobky z Číny jsou „proslavené“ tím, že jde často o nekvalitní napodobeniny známých značek.

Na obchodní úspěchy nebo neúspěchy Microsoftu však prohraný soudní spor nebude mít takřka žádný vliv. Jednak kvůli tomu, že „krabicové“ Windows XP v obchodech už neseženete, a také, jak je již uvedeno výše, většina systému není originálních.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům byla publikován 9. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Zanedbávat servis tiskáren se nevyplácí. Jak se vyhnout katastrofě?
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!