Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům

Tagy:  čína, china, microsoft, operační systém, systémy, soud, font, písmo, licence

O tom, že i tak malicherná věc, jako je typ písma může způsobit konec prodeje operačního systému se přesvědčil gigant Microsoft na trhu v Číně. Microsoft využil pro operační systémy Windows 98, 2000, 2003 a Windows XP písmo od společnosti Zhongyi Electronic, podle čínských soudů však bylo porušeno licenční ujednání a Microsoft bude muset s prodejem problémových operačních systému přestat.

Celá věc má ale hned dva obrovské paradoxy. Prvním z nich je to, že drtivá většina zmiňovaných operačních systému v Číně byla instalována z pirátských CD nebo DVD. Druhou věci je samotná skutečnost, že Čína se snaží postihnout někoho za nedodržování licencí, potažmo „kopírování“ něčí práce, neboť právě výrobky z Číny jsou „proslavené“ tím, že jde často o nekvalitní napodobeniny známých značek.

Na obchodní úspěchy nebo neúspěchy Microsoftu však prohraný soudní spor nebude mít takřka žádný vliv. Jednak kvůli tomu, že „krabicové“ Windows XP v obchodech už neseženete, a také, jak je již uvedeno výše, většina systému není originálních.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům byla publikován 9. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Co je IP adresa a jak ji zjistit?
  10. MediaMonkey - malý, ale šikovný

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!