Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům

Tagy:  čína, china, microsoft, operační systém, systémy, soud, font, písmo, licence

O tom, že i tak malicherná věc, jako je typ písma může způsobit konec prodeje operačního systému se přesvědčil gigant Microsoft na trhu v Číně. Microsoft využil pro operační systémy Windows 98, 2000, 2003 a Windows XP písmo od společnosti Zhongyi Electronic, podle čínských soudů však bylo porušeno licenční ujednání a Microsoft bude muset s prodejem problémových operačních systému přestat.

Celá věc má ale hned dva obrovské paradoxy. Prvním z nich je to, že drtivá většina zmiňovaných operačních systému v Číně byla instalována z pirátských CD nebo DVD. Druhou věci je samotná skutečnost, že Čína se snaží postihnout někoho za nedodržování licencí, potažmo „kopírování“ něčí práce, neboť právě výrobky z Číny jsou „proslavené“ tím, že jde často o nekvalitní napodobeniny známých značek.

Na obchodní úspěchy nebo neúspěchy Microsoftu však prohraný soudní spor nebude mít takřka žádný vliv. Jednak kvůli tomu, že „krabicové“ Windows XP v obchodech už neseženete, a také, jak je již uvedeno výše, většina systému není originálních.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům byla publikován 9. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!