Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům

Tagy:  čína, china, microsoft, operační systém, systémy, soud, font, písmo, licence

O tom, že i tak malicherná věc, jako je typ písma může způsobit konec prodeje operačního systému se přesvědčil gigant Microsoft na trhu v Číně. Microsoft využil pro operační systémy Windows 98, 2000, 2003 a Windows XP písmo od společnosti Zhongyi Electronic, podle čínských soudů však bylo porušeno licenční ujednání a Microsoft bude muset s prodejem problémových operačních systému přestat.

Celá věc má ale hned dva obrovské paradoxy. Prvním z nich je to, že drtivá většina zmiňovaných operačních systému v Číně byla instalována z pirátských CD nebo DVD. Druhou věci je samotná skutečnost, že Čína se snaží postihnout někoho za nedodržování licencí, potažmo „kopírování“ něčí práce, neboť právě výrobky z Číny jsou „proslavené“ tím, že jde často o nekvalitní napodobeniny známých značek.

Na obchodní úspěchy nebo neúspěchy Microsoftu však prohraný soudní spor nebude mít takřka žádný vliv. Jednak kvůli tomu, že „krabicové“ Windows XP v obchodech už neseženete, a také, jak je již uvedeno výše, většina systému není originálních.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Microsoft má problémy v Číně - kvůli fontům byla publikován 9. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...