BitTorrentový klient Xunlei předstihl v oblíbenosti uTorrent

Tagy:  torrent, utorrent, bitcomet, bittorrent, xunlei, azureus, torrenty, stahování, sdílení, p2p

Pokud využíváte BitTorrent sítě, jistě jste pomalu poodhalili taje různých klientů pro tyto sítě. Až doposud patřil k nejoblíbenějším klientům masově využívaný uTorrent, nyní se však situace změnila podle posledních průzkumů si uživatelé nejvíce oblíbili čínský prográmek Xunlei.

Dle posledního průzkumu serveru Ezrss.it si první tři příčky v oblíbenosti drží zmiňovaný Xunlei, těsně následovaný uTorrentem, na třetím místě je Azureus, čtvrtý pak klient Mainline a pátý je BitComet. A jak statistiky vznikly? Šlo o to, sledovat po dobu jednoho týdne tři trackery: OpenBittorrent, PublicBitTorrent a Denis Stalker. V řeči čísel to pak znamená, že Xunlei byl využit pro stahování celkem ve 104 717 386 případech (29,3%), uTorrent zaznamenal 92 086 035 využití (25,7 %) a Azureus 86 055 354 (24 %).

Za prvenstvím Xunleie stojí především to, že je z Číny, využívá ho tedy velké množství tamějších uživatelů. Xunlei vyvíjí společnost Xunlei Networking Technologies, dokonce byl pro něj vyvinut i vlastní protokol.

Zdroj: Ezrss.it

Novinka BitTorrentový klient Xunlei předstihl v oblíbenosti uTorrent byla publikován 8. prosince 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!