BitTorrentový klient Xunlei předstihl v oblíbenosti uTorrent

Tagy:  torrent, utorrent, bitcomet, bittorrent, xunlei, azureus, torrenty, stahování, sdílení, p2p

Pokud využíváte BitTorrent sítě, jistě jste pomalu poodhalili taje různých klientů pro tyto sítě. Až doposud patřil k nejoblíbenějším klientům masově využívaný uTorrent, nyní se však situace změnila podle posledních průzkumů si uživatelé nejvíce oblíbili čínský prográmek Xunlei.

Dle posledního průzkumu serveru Ezrss.it si první tři příčky v oblíbenosti drží zmiňovaný Xunlei, těsně následovaný uTorrentem, na třetím místě je Azureus, čtvrtý pak klient Mainline a pátý je BitComet. A jak statistiky vznikly? Šlo o to, sledovat po dobu jednoho týdne tři trackery: OpenBittorrent, PublicBitTorrent a Denis Stalker. V řeči čísel to pak znamená, že Xunlei byl využit pro stahování celkem ve 104 717 386 případech (29,3%), uTorrent zaznamenal 92 086 035 využití (25,7 %) a Azureus 86 055 354 (24 %).

Za prvenstvím Xunleie stojí především to, že je z Číny, využívá ho tedy velké množství tamějších uživatelů. Xunlei vyvíjí společnost Xunlei Networking Technologies, dokonce byl pro něj vyvinut i vlastní protokol.

Zdroj: Ezrss.it

Novinka BitTorrentový klient Xunlei předstihl v oblíbenosti uTorrent byla publikován 8. prosince 2009 v 18.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Moderní domácnost je SMART
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!