Nahradí kvantové počítače servery?

Tagy:  d wave, google, kvantum, procesor, čip, kvantový počítač, server, počítače

Google se zřejmě zařádí k prvním společnostem, které zkusí využívat novinku, kvantové počítače, na místo zavedených serverových systémů. Zatím jsou ve vývoji především algoritmy pro takové počítače, příliš upřesňujících informací se zatím neví.

Google teď spojil své síly se společností D-Wave Systems, která vyvíjí kvantový čip už od roku 2007. Tehdy byla činnost počítače předváděna na třech různých programech, víceméně s úspěchem. Zajímavostí je, že v čipu kvantového počítače jsou použity elektrony supravodičů zmražené skoro na absolutní nulu. Základní výpočetní jednotkou tohoto počítače je qubit.

Google logo

Google logo

Známé jsou už dokonce i výsledky testování procesoru. Šlo o test, při kterém byl prostřednictvím algoritmu rozpoznáván objekt, využito bylo kvantového čipu C4 Chimera. Čip je sice vyroben se 128 qubity, bohužel jich však při zkouškách fungovalo jen 52.

Zdroj: Googleresearch­.blogspot.com

Novinka Nahradí kvantové počítače servery? byla publikován 21. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...