Nahradí kvantové počítače servery?

Tagy:  d wave, google, kvantum, procesor, čip, kvantový počítač, server, počítače

Google se zřejmě zařádí k prvním společnostem, které zkusí využívat novinku, kvantové počítače, na místo zavedených serverových systémů. Zatím jsou ve vývoji především algoritmy pro takové počítače, příliš upřesňujících informací se zatím neví.

Google teď spojil své síly se společností D-Wave Systems, která vyvíjí kvantový čip už od roku 2007. Tehdy byla činnost počítače předváděna na třech různých programech, víceméně s úspěchem. Zajímavostí je, že v čipu kvantového počítače jsou použity elektrony supravodičů zmražené skoro na absolutní nulu. Základní výpočetní jednotkou tohoto počítače je qubit.

Google logo

Google logo

Známé jsou už dokonce i výsledky testování procesoru. Šlo o test, při kterém byl prostřednictvím algoritmu rozpoznáván objekt, využito bylo kvantového čipu C4 Chimera. Čip je sice vyroben se 128 qubity, bohužel jich však při zkouškách fungovalo jen 52.

Zdroj: Googleresearch­.blogspot.com

Novinka Nahradí kvantové počítače servery? byla publikován 21. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  8. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!