Jak bude vypadat Bluetooth 4?

Organizace Bluetooth Special Interest Group, která stojí za vývojem a optimalizací standardu Bluetooth představila svoji vizi nové verze rozhraní Bluetooth, tentokrát Bluetooth 4.0. Hlavní doménou má být především extrémně nízká spotřeba energie, což je přínosem především pro mobilní zařízení.

Spotřeba ovlivňuje i rychlost přenosu dat, maximální přenosová rychlost při nastavení režimu nízké spotřeby je 1 Mbps. Zlepšení energetických potřeb pro přenosy se projeví i na delší mechanické výdrži zařízení. Zároveň by se měl rozšířit i dosah zařízení podporujících Bluetooth, mluví se až o okruhu 100 metrů.

Požadavkem pro správný přenos je i ochrana dat, obsah, který bude přenášen je šifrován technologií AES 128. Paradoxem ovšem je, že ještě nebyly oficiálně uvedeny na trh přístroje, které podporují rozhraní Bluetooth 3.0, takže na další verzi si budete muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: Softsailer.com

Novinka Jak bude vypadat Bluetooth 4? byla publikován 23. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  6. Odesíláme SMS z internetu
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!