Jak bude vypadat Bluetooth 4?

Tagy:  bluetooth, přenos, standard, bluetooth 4.0, rozhraní

Organizace Bluetooth Special Interest Group, která stojí za vývojem a optimalizací standardu Bluetooth představila svoji vizi nové verze rozhraní Bluetooth, tentokrát Bluetooth 4.0. Hlavní doménou má být především extrémně nízká spotřeba energie, což je přínosem především pro mobilní zařízení.

Spotřeba ovlivňuje i rychlost přenosu dat, maximální přenosová rychlost při nastavení režimu nízké spotřeby je 1 Mbps. Zlepšení energetických potřeb pro přenosy se projeví i na delší mechanické výdrži zařízení. Zároveň by se měl rozšířit i dosah zařízení podporujících Bluetooth, mluví se až o okruhu 100 metrů.

Požadavkem pro správný přenos je i ochrana dat, obsah, který bude přenášen je šifrován technologií AES 128. Paradoxem ovšem je, že ještě nebyly oficiálně uvedeny na trh přístroje, které podporují rozhraní Bluetooth 3.0, takže na další verzi si budete muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroj: Softsailer.com

Novinka Jak bude vypadat Bluetooth 4? byla publikován 23. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...