Microsoft zažalován kvůli jménu Bing

Tagy:  Bing, vyhledávač, Google, proces, soud, Live Search

Microsoft má na krku soudní proces, týká se jeho vyhledávače, respektive jména Bing. Problém je v tom, že prakticky neznámá společnost Bing! Information Design si stěžuje, že Microsoft využil jejich ochranné známky pro svůj vyhledávač bez zaplacení licenčního poplatku.

Bing! Information Design je společnost, která pracuje především s různými grafickými návrhy, zpracovává technické výkresy a věnuje se podobné činnosti. Kolem soudního procesu, kterým společnost Bing! vyhrožuje se však vyrojila spousta pochyb. Především se zpochybňuje, jestli vůbec má žalobce šanci v procesu uspět. Microsoft má totiž přední právníky, navíc se počítá s tím, že nikdo z Microsoftu pravděpodobně vůbec nevěděl o tom, že nějaká firma s názvem, který chtějí použít už existuje.

Vyhledávač Bing je náhradou za službu Live Search, oficiálně spuštěn byl 28. května 2009, podle aktuálních průzkumů je Bing druhým největším vyhledávačem hned po Googlu.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Microsoft zažalován kvůli jménu Bing byla publikován 22. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...