Jak to je s Firefoxem 4.0?

Tagy:  firefox, ie, internet explorer, safari, apple, chrome, google, opera, prohlížeče, internet

Na internetu se už objevily návrhy uživatelského rozhraní nové verze Firefoxu, hned na první pohled je patrné, že nový Firefox je silně inspirován prohlížečem Google Chrome i tak se ale fanoušci Firefoxu dočkají velkého množství změn. Možná malou pihou na kráse je skutečnost, že podle Mozilly už nebudou žádné velké změny ve verzi 3.7.

Pravděpodobně největší změnou bude výměna lišty panelů otevřených stránek s nástrojovou lištou. Další velikou změnou je jedno hlavní tlačítko Menu po vzoru Google Chrome. Kromě toho se objevilo i dosti kosmetických změn, například nový vzhled navigačních tlačítek. Nezapomnělo se ani na bezpečnost surfování, pokud navštívíte stránky vybavené bezpečnostním certifikátem bude mít více možností jak činnost na stránce kontrolovat a ovlivňovat. Navíc se počítá s tím, že by uživatelské prostředí mělo být alespoň v některých ohledech více variabilní, jak konkrétně ale dopadne snaha vývojářů v této oblasti je nejasné.

A kdy se vlastně nového Firfoxu dočkáme? Vypadá to, že zřejmě až na konci příštího roku, před verzí 4.0 se totiž objeví ještě verze 3.6 a 3.7 (ta má mít už některé nové grafické prvky).

Zdroj: News.softpedi­a.com

Novinka Jak to je s Firefoxem 4.0? byla publikován 25. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...