Panaromatické foto Drážďan a Prahy v obrovském rozlišení

Tagy:  Praha, Drážďany, fotografie, rozlišení, panorama, panoramatické fotky, foto, města

Oblast fotografií se stále rozšiřuje, zlepšuje, objevují se nové trendy a nové technologie. To potvrzují i poslední dvě fotografie, které se objevily na internetu. Jde o zajímavý projekt panoramatických fotografií Drážďan a Prahy, fotografie prvního jmenovaného města má rozlišení 297500×87500 px, fotografie Prahy 92000×96000 px.

Panoramatické foto Drážďan je složeno z 1665 fotografií s rozlišením 21,4 MPx. Pro takový výsledek je potřeba použít i dobrý fotoaparát, v tomto případě šlo o Canon 5D mark II, doplěný 400 mm objektivem. Praha je focena stejným přístrojem, celková velikost fotek je 40 GB. Praha byla focena z Žižkovské televizní věže, navíc je zapsána jako největší panoramatická fotka na světě.

Následné spojení fotografií bylo provedeno pomocí programu PTGui na počítači s 3 GHz procesorem Intel Xeon a s 8 GB RAM pamětí. Celkové práce na fotkách přesahují přes měsíc, šlo například o dolaďování barevnosti fotografií a jiné kosmetické úpravy, ale především samotné skládání fotek.

Zdroj: Fotografie Drážďan , Fotografie Prahy

Novinka Panaromatické foto Drážďan a Prahy v obrovském rozlišení byla publikován 23. prosince 2009 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Odesíláme SMS z internetu
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. BlueBoard.cz - prvky zdarma
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Převody jednotek
  10. VirtualBox - základy virtualizace

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!