Panaromatické foto Drážďan a Prahy v obrovském rozlišení

Tagy:  Praha, Drážďany, fotografie, rozlišení, panorama, panoramatické fotky, foto, města

Oblast fotografií se stále rozšiřuje, zlepšuje, objevují se nové trendy a nové technologie. To potvrzují i poslední dvě fotografie, které se objevily na internetu. Jde o zajímavý projekt panoramatických fotografií Drážďan a Prahy, fotografie prvního jmenovaného města má rozlišení 297500×87500 px, fotografie Prahy 92000×96000 px.

Panoramatické foto Drážďan je složeno z 1665 fotografií s rozlišením 21,4 MPx. Pro takový výsledek je potřeba použít i dobrý fotoaparát, v tomto případě šlo o Canon 5D mark II, doplěný 400 mm objektivem. Praha je focena stejným přístrojem, celková velikost fotek je 40 GB. Praha byla focena z Žižkovské televizní věže, navíc je zapsána jako největší panoramatická fotka na světě.

Následné spojení fotografií bylo provedeno pomocí programu PTGui na počítači s 3 GHz procesorem Intel Xeon a s 8 GB RAM pamětí. Celkové práce na fotkách přesahují přes měsíc, šlo například o dolaďování barevnosti fotografií a jiné kosmetické úpravy, ale především samotné skládání fotek.

Zdroj: Fotografie Drážďan , Fotografie Prahy

Novinka Panaromatické foto Drážďan a Prahy v obrovském rozlišení byla publikován 23. prosince 2009 v 14.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...