Microsoft nesmí prodávat Word v USA

Tagy:  microsoft, microsoft office, word, balíček office, soud, prohraný soud, i4i, ekonomika

Gigant Microsoft se dostal do velkého problému. Prohrál totiž spor se společností i4i. Výsledkem je citelný problém, totiž Microsoft nesmí prodávat v USA součást balíku Microsoft Office, konkrétně textový editor Word.

Proti aktuálnímu rozsudku už není odvolání, je totiž konečný. V srpnu dostal Microsft od státního soudu v Texasu rozhodnutí, musí zaplatit odškodné ve výši 290 miliónů dolarů a ukončit prodej do jedenáctého ledna příštího roku, jinak se může dostavit i vyšší sankce. Microsoft sice může ještě vyprodávat skladové zásoby, jak je ale uvedeno výše, od jedenáctého ledna se Word nesmí objevit na pultech obchodů, ani pokud je prodáván sám, ani pokud je prodáván v balíčku Office.

Velkou neznámou je, jak se nyní bude Microsoft chovat, protože ztráta tak velkého trhu jako je USA je velkou ranou. Nařízení se sice týká jenom editoru Word, takže ostatní části balíku Office se prodávat můžou, právě Word se však dá brát jako nejdůležitější součást balíčku a těžko říct, jestli by si Office bez Wordu někdo koupil.

Zdroj: Zacks.com

Novinka Microsoft nesmí prodávat Word v USA byla publikován 25. prosince 2009 v 16.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. MP3s.Nadruhou.net
  3. Rozzlobenimuzi.com
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Přání k narozeninám - jak se inspirovat texty a obrázky na internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!