Microsoft nesmí prodávat Word v USA

Tagy:  microsoft, microsoft office, word, balíček office, soud, prohraný soud, i4i, ekonomika

Gigant Microsoft se dostal do velkého problému. Prohrál totiž spor se společností i4i. Výsledkem je citelný problém, totiž Microsoft nesmí prodávat v USA součást balíku Microsoft Office, konkrétně textový editor Word.

Proti aktuálnímu rozsudku už není odvolání, je totiž konečný. V srpnu dostal Microsft od státního soudu v Texasu rozhodnutí, musí zaplatit odškodné ve výši 290 miliónů dolarů a ukončit prodej do jedenáctého ledna příštího roku, jinak se může dostavit i vyšší sankce. Microsoft sice může ještě vyprodávat skladové zásoby, jak je ale uvedeno výše, od jedenáctého ledna se Word nesmí objevit na pultech obchodů, ani pokud je prodáván sám, ani pokud je prodáván v balíčku Office.

Velkou neznámou je, jak se nyní bude Microsoft chovat, protože ztráta tak velkého trhu jako je USA je velkou ranou. Nařízení se sice týká jenom editoru Word, takže ostatní části balíku Office se prodávat můžou, právě Word se však dá brát jako nejdůležitější součást balíčku a těžko říct, jestli by si Office bez Wordu někdo koupil.

Zdroj: Zacks.com

Novinka Microsoft nesmí prodávat Word v USA byla publikován 25. prosince 2009 v 16.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...