Masivní útok hackera na Slovensku

Tagy:  igigi, hacker, slovensko, napadení, účet, krádež, česko, atlas.sk, denik.cz

Slovenský internet děsí člověk s přezdívkou Igigi. Jedná se o hackera, který v poslední době doslova „válcuje“ různé weby na Slovensku, napadá je a snaží se odcizit především různá data o uživatelích. Pod útokem se už ocitly weby společností jako je Orange, pojišťovna Union nebo Atlask.sk. Před Igigim ale neobstály ani některé naše weby, jako například Denik.cz.

Igigi se svými útoky netají, má dokonce svůj blog, kde o svých „akcích“ informuje. Při napadení pojišťovny Union například zveřejnil několik jmen a hesel klientů i s jejich citlivými údaji. Dle článků na Igigiho blogu má však „čestné“ úmysly, údajně chce varovat firmy a ukazovat na díry v bezpečnosti. Chvílemi používá ve svých článcích až ironický tón.

Možná jako malá polehčující okolnost může působit to, že Igigi nijak nenarušuje fungování napadeného serveru, respektive neumisťuje na něj žádný svůj obsah. Jako důkaz o své činnosti zveřejňuje výpisy z databazí, zmiňované údaje o lidech a podobné informace. Skutečný původ „slavného“ Igigiho je sice neznámý, ale objevila se teorie, že má nějakou spojitost s firmou Aston ITM, spol. s r. o., která se stará o webové prezentace většiny napadených serverů.

Zdroj: Igigi.baywords­.com

Novinka Masivní útok hackera na Slovensku byla publikován 26. prosince 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!