Masivní útok hackera na Slovensku

Tagy:  igigi, hacker, slovensko, napadení, účet, krádež, česko, atlas.sk, denik.cz

Slovenský internet děsí člověk s přezdívkou Igigi. Jedná se o hackera, který v poslední době doslova „válcuje“ různé weby na Slovensku, napadá je a snaží se odcizit především různá data o uživatelích. Pod útokem se už ocitly weby společností jako je Orange, pojišťovna Union nebo Atlask.sk. Před Igigim ale neobstály ani některé naše weby, jako například Denik.cz.

Igigi se svými útoky netají, má dokonce svůj blog, kde o svých „akcích“ informuje. Při napadení pojišťovny Union například zveřejnil několik jmen a hesel klientů i s jejich citlivými údaji. Dle článků na Igigiho blogu má však „čestné“ úmysly, údajně chce varovat firmy a ukazovat na díry v bezpečnosti. Chvílemi používá ve svých článcích až ironický tón.

Možná jako malá polehčující okolnost může působit to, že Igigi nijak nenarušuje fungování napadeného serveru, respektive neumisťuje na něj žádný svůj obsah. Jako důkaz o své činnosti zveřejňuje výpisy z databazí, zmiňované údaje o lidech a podobné informace. Skutečný původ „slavného“ Igigiho je sice neznámý, ale objevila se teorie, že má nějakou spojitost s firmou Aston ITM, spol. s r. o., která se stará o webové prezentace většiny napadených serverů.

Zdroj: Igigi.baywords­.com

Novinka Masivní útok hackera na Slovensku byla publikován 26. prosince 2009 v 08.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...