Kritika islámu na internetu - vězení na čtyři roky

O tom, že v zemích Afriky a Asie je kritika islámu vážným zločinem a těžce se trestá se přesvědčil mladý egyptský bloger. Soud mu za výroky, které na internetu prezentoval vyměřil čtyřletý trest odnětí svobody.

Abdal Karím Nábil Sulajman byl sice zatčen už v roce 2006, u soudu se odvolal a ten v těchto dnech trest potvrdil. Celkem byl Sulajman obviněn ze tří, v Egyptě trestných činů – hanobení islámu, hanobení hlavy státu a rozšiřování názorů zaměřených na rušení veřejného pořádku. Jelikož si odseděl Sulajman už tři roky, zbývá mu ve vězení poslední rok.

Odsouzený bloger byl členem skupiny Mládež 6.dubna. Ta měla ve svých stanovách například to, že se každý rok 6.dubna pokusí o vyvolání celostátní stávky, což mělo být vyjádření nesouhlasu s režimem a vládní politikou. Egyptští policisté chytli 18 členů této skupiny a soud jim pak vyměřil různě dlouhé tresty.

Worldnews.abou­t.com

Novinka Kritika islámu na internetu - vězení na čtyři roky byla publikován 29. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. www.Spolužáci.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!