Linux v Česku zaostává, Windows vede

Tagy:  windows, linux, chrome os, google, distribuce, systém, operační systém, oblíbenost, průzkumy

Podle průzkumu serveru Navrcholu.cz to Linux v České republice opravdu nemá jednoduché. Linux má na trhu zhruba 1 % podíl, který se navíc už delší dobu takřka nemění. Windows si stále drží téměř celý podíl s operačními systémy, novinky Windows 7 však nijak neovlivnila stále ještě dominantní podíl Windows XP a Vista.

Naopak začíná přibývat uživatelů, kteří zkoušejí pracovat v systému Mac OS X. Navíc se chystá ještě další trhák, který je sice pořád v trochu vzdálenější budoucnosti, už teď je ale o něm potřeba uvažovat. Jedná se o operační systém od Googlu, Chrome OS. Pravděpodobně se ale ještě dlouho nedočkáme nějakého velkého ohrožení dominantní pozice Microsoftu.

Avšak, náš server zajímalo, proč je čím dál tím víc oblíbenější Mac. Propátrali jsme trochu webové fóra a stránky. Hlavním důvodem oblíbenosti je především zajímavější grafické prostředí a intuitivnější ovládání některých aplikací. Nemalý počet obdivovatelů Macu také oceňuje vyšší rychlost práce.

Zdroj: Financninoviny.cz

Novinka Linux v Česku zaostává, Windows vede byla publikován 31. prosince 2009 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...