Linux v Česku zaostává, Windows vede

Podle průzkumu serveru Navrcholu.cz to Linux v České republice opravdu nemá jednoduché. Linux má na trhu zhruba 1 % podíl, který se navíc už delší dobu takřka nemění. Windows si stále drží téměř celý podíl s operačními systémy, novinky Windows 7 však nijak neovlivnila stále ještě dominantní podíl Windows XP a Vista.

Naopak začíná přibývat uživatelů, kteří zkoušejí pracovat v systému Mac OS X. Navíc se chystá ještě další trhák, který je sice pořád v trochu vzdálenější budoucnosti, už teď je ale o něm potřeba uvažovat. Jedná se o operační systém od Googlu, Chrome OS. Pravděpodobně se ale ještě dlouho nedočkáme nějakého velkého ohrožení dominantní pozice Microsoftu.

Avšak, náš server zajímalo, proč je čím dál tím víc oblíbenější Mac. Propátrali jsme trochu webové fóra a stránky. Hlavním důvodem oblíbenosti je především zajímavější grafické prostředí a intuitivnější ovládání některých aplikací. Nemalý počet obdivovatelů Macu také oceňuje vyšší rychlost práce.

Zdroj: Financninoviny.cz

Novinka Linux v Česku zaostává, Windows vede byla publikován 31. prosince 2009 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Den matek se blíží – máme tipy na dárky a elektronická přání!
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!