Linux v Česku zaostává, Windows vede

Tagy:  windows, linux, chrome os, google, distribuce, systém, operační systém, oblíbenost, průzkumy

Podle průzkumu serveru Navrcholu.cz to Linux v České republice opravdu nemá jednoduché. Linux má na trhu zhruba 1 % podíl, který se navíc už delší dobu takřka nemění. Windows si stále drží téměř celý podíl s operačními systémy, novinky Windows 7 však nijak neovlivnila stále ještě dominantní podíl Windows XP a Vista.

Naopak začíná přibývat uživatelů, kteří zkoušejí pracovat v systému Mac OS X. Navíc se chystá ještě další trhák, který je sice pořád v trochu vzdálenější budoucnosti, už teď je ale o něm potřeba uvažovat. Jedná se o operační systém od Googlu, Chrome OS. Pravděpodobně se ale ještě dlouho nedočkáme nějakého velkého ohrožení dominantní pozice Microsoftu.

Avšak, náš server zajímalo, proč je čím dál tím víc oblíbenější Mac. Propátrali jsme trochu webové fóra a stránky. Hlavním důvodem oblíbenosti je především zajímavější grafické prostředí a intuitivnější ovládání některých aplikací. Nemalý počet obdivovatelů Macu také oceňuje vyšší rychlost práce.

Zdroj: Financninoviny.cz

Novinka Linux v Česku zaostává, Windows vede byla publikován 31. prosince 2009 v 17.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Wikipedia online encyklopedie
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!