Linus Torvalds oslavil čtyřicáté narozeniny

„Otec“ Linuxu Linus Torvalds 28. prosince oslavil své čtyřicáté narozeniny. Torvalds se narodil v Helsinkách, paradoxně jeho rodina se hlásila spíše ke švédské menšině, sám Torvalds mluví švédštinou. Jen na okraj, jeho rodiče byli bouřliváci, jeho otec navíc celkem aktivní komunista, který rok studoval v Moskvě.

Torvalds je ženatý s mistryní (šestinásobnou) Finska v karate Tove Torvalds, je otcem tří dcer.

Torvalds se při práci na svém prvním operačním systému silně inspiroval již zaběhlým systémem Minix. Původní myšlenkou bylo, vyvinout systém, založený na Unixu, který by ale mohl běžet na obyčejném osobním počítači. Samotný název systému Linux pak vznikl spojením jména Linus a Minix, kdyby ale nebylo člověka jménem Ari Lemmke, dnes by se Linuc jmenoval spíše Freax. Původně si totiž Torvalds myslel, že název nového systému je příliš „egocentrický“, Lemmke si ale nakonec prosadil svou, když první systém nahrál na FTP server už se jménem Linux.

En.wikipedia.org

Novinka Linus Torvalds oslavil čtyřicáté narozeniny byla publikován 30. prosince 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!