Linus Torvalds oslavil čtyřicáté narozeniny

Tagy:  linux, linus, linus torvalds, výročí, operační systém, systém

„Otec“ Linuxu Linus Torvalds 28. prosince oslavil své čtyřicáté narozeniny. Torvalds se narodil v Helsinkách, paradoxně jeho rodina se hlásila spíše ke švédské menšině, sám Torvalds mluví švédštinou. Jen na okraj, jeho rodiče byli bouřliváci, jeho otec navíc celkem aktivní komunista, který rok studoval v Moskvě.

Torvalds je ženatý s mistryní (šestinásobnou) Finska v karate Tove Torvalds, je otcem tří dcer.

Torvalds se při práci na svém prvním operačním systému silně inspiroval již zaběhlým systémem Minix. Původní myšlenkou bylo, vyvinout systém, založený na Unixu, který by ale mohl běžet na obyčejném osobním počítači. Samotný název systému Linux pak vznikl spojením jména Linus a Minix, kdyby ale nebylo člověka jménem Ari Lemmke, dnes by se Linuc jmenoval spíše Freax. Původně si totiž Torvalds myslel, že název nového systému je příliš „egocentrický“, Lemmke si ale nakonec prosadil svou, když první systém nahrál na FTP server už se jménem Linux.

En.wikipedia.org

Novinka Linus Torvalds oslavil čtyřicáté narozeniny byla publikován 30. prosince 2009 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...