V Číně vydán Linux, který vypadá vzhledově stejně jako Windows XP

Je Vám líto, že osvědčený Windows XP už pomalu odchází do „věčných lovišť“ a v obchodech už ho neseženete? Možná se pro Vás našlo řešení, tedy v případě, že nemáte problémy s čínským jazykem.

Tým čínských nadšenců se totiž dal do práce ještě před Štědrým dnem, aby přesně na tento svátek mohl spustit novou linuxovou distribuci Ylmf. Ylmf má být téměř na vlas shodný s designem operačního systému Windows XP, jádro si ovšem vypůjčil z distribuce Ubuntu, konkrétně verze 9.10. Stejně jako Ubuntu má Ylmf v základním balíčku programů nezbytnosti jako je OpenOffice, Firefox, Filezilla, atd.

Bohužel, pro obyčejného Evropana, který zatouží po tom, mít „jakoby“ Windows XP bude zřejmě Ylmf k ničemu, neboť jenom stažení distribuce ze stránek Ylmf.org je v prostředí „rozsypaného čaje“ tvrdý oříšek, nejlépe se asi uplatní metoda pokus-omyl. Navíc se zřejmě neplánuje žádné rozšiřování jazykových balíčků, takže asi ani o angličtině uvažovat nelze.

Navíc zřejmě nebude projekt Ylmf úplně spolehlivý po právnické stránce věci.

Zdroj: Techie-buzz.com

Novinka V Číně vydán Linux, který vypadá vzhledově stejně jako Windows XP byla publikován 30. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. www.Spolužáci.cz
  8. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!