V Číně vydán Linux, který vypadá vzhledově stejně jako Windows XP

Tagy:  windows xp, ubuntu, čína, ylmf, linux, windows, xp, operační systém, distribuce

Je Vám líto, že osvědčený Windows XP už pomalu odchází do „věčných lovišť“ a v obchodech už ho neseženete? Možná se pro Vás našlo řešení, tedy v případě, že nemáte problémy s čínským jazykem.

Tým čínských nadšenců se totiž dal do práce ještě před Štědrým dnem, aby přesně na tento svátek mohl spustit novou linuxovou distribuci Ylmf. Ylmf má být téměř na vlas shodný s designem operačního systému Windows XP, jádro si ovšem vypůjčil z distribuce Ubuntu, konkrétně verze 9.10. Stejně jako Ubuntu má Ylmf v základním balíčku programů nezbytnosti jako je OpenOffice, Firefox, Filezilla, atd.

Bohužel, pro obyčejného Evropana, který zatouží po tom, mít „jakoby“ Windows XP bude zřejmě Ylmf k ničemu, neboť jenom stažení distribuce ze stránek Ylmf.org je v prostředí „rozsypaného čaje“ tvrdý oříšek, nejlépe se asi uplatní metoda pokus-omyl. Navíc se zřejmě neplánuje žádné rozšiřování jazykových balíčků, takže asi ani o angličtině uvažovat nelze.

Navíc zřejmě nebude projekt Ylmf úplně spolehlivý po právnické stránce věci.

Zdroj: Techie-buzz.com

Novinka V Číně vydán Linux, který vypadá vzhledově stejně jako Windows XP byla publikován 30. prosince 2009 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...