Američani investovali miliardu do virtuálních peněz, Asie však vede

Tagy:  peníze, virtuální peníze, majetek, hra, USA, Asie, obchod

V prostředí internetu se točí velké legální (i nelegální) peníze, je však s podivem, že i v době krize jsou Američani schopni investovat téměř miliardu dolarů do virtuálních peněz. Virtuálními penězi se myslí především peníze, které jsou utráceny za různé předměty do online her, vylepšení pro postavy, nebo různé dárečky, které si lidé dávají ve virtuálních sítích.

I přes krizi je nárůst dvakrát takový než předloni, to totiž bylo investováno jen 500 miliónů dolarů, za loňský rok už to dělá celou miliardu. Američané sice utrácejí relativně dosti peněz, ale pořád nejsou na prvním místě. Nejvíce virtuální měny se totiž „protočí“ v Asii, tam se za loňský rok utratilo 7 miliard dolarů. K rozdílu je ale nutné poznamenat, že v Asii žije také o mnoho více lidé než v Americe, navíc o lidech, kteří na tomto kontinentě žijí, se míní, že jsou to větší „hračičkové“.

Na utrácení hraje velkou roli i jistý psychologický aspekt celé věci. Peníze, které nám svítí jen jako číslo na počítači prostě nebereme tak fyzicky a „nedržíme je v ruce“, proto moc nepřemýšlíme, za co je utratit.

Zdroj: Insidevirtual­goods.com

Novinka Američani investovali miliardu do virtuálních peněz, Asie však vede byla publikován 3. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...