Může být fotbal tahounem internetové kriminality?

Tagy:  zloděj, soud, policie, bezpečnost, kriminalita, internet, internetová kriminalita

Zvýšení rychlosti širokopásmových připojení a mistrovství světa ve fotbale jsou příležitostí pro počítačovou kriminalitu

Podle výzkumu společnosti Symantec, která vyvíjí bezpečnostní software je aktuálně největším „tahounem“ počítačové kriminality chystané fotbalové mistrovství v Jižní Africe a také zvyšující se počet širokopásmových internetových spo­jů.

Navíc obě věci jdou ruku v ruce, v Africe se totiž chystají velké změny ohledně struktury širokopásmového připojení, navíc mistrovství může jenom podnítit zločince, aby ho nějak využili. Podobná situace s širokopásmovými přípojkami se objevila v roce 2007 i v Egyptě. Aktuálně je však největší „líhní“ internetových zločinců Rusko, právě tam je hlášeno nejvíc útočných serverů.

Odborníci se v Africe bojí především toho, že obrovsky vzroste podíl nevyžádané pošty, která se může maskovat například jako oficiální zpravodajství z fotbalu.

Zdroj: V3.co.uk

Novinka Může být fotbal tahounem internetové kriminality? byla publikován 5. ledna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...