Může být fotbal tahounem internetové kriminality?

Zvýšení rychlosti širokopásmových připojení a mistrovství světa ve fotbale jsou příležitostí pro počítačovou kriminalitu

Podle výzkumu společnosti Symantec, která vyvíjí bezpečnostní software je aktuálně největším „tahounem“ počítačové kriminality chystané fotbalové mistrovství v Jižní Africe a také zvyšující se počet širokopásmových internetových spo­jů.

Navíc obě věci jdou ruku v ruce, v Africe se totiž chystají velké změny ohledně struktury širokopásmového připojení, navíc mistrovství může jenom podnítit zločince, aby ho nějak využili. Podobná situace s širokopásmovými přípojkami se objevila v roce 2007 i v Egyptě. Aktuálně je však největší „líhní“ internetových zločinců Rusko, právě tam je hlášeno nejvíc útočných serverů.

Odborníci se v Africe bojí především toho, že obrovsky vzroste podíl nevyžádané pošty, která se může maskovat například jako oficiální zpravodajství z fotbalu.

Zdroj: V3.co.uk

Novinka Může být fotbal tahounem internetové kriminality? byla publikován 5. ledna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Chcete si změřit rychlost internetu? Poradíme vám, jak na to
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  10. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!