Může být fotbal tahounem internetové kriminality?

Tagy:  zloděj, soud, policie, bezpečnost, kriminalita, internet, internetová kriminalita

Zvýšení rychlosti širokopásmových připojení a mistrovství světa ve fotbale jsou příležitostí pro počítačovou kriminalitu

Podle výzkumu společnosti Symantec, která vyvíjí bezpečnostní software je aktuálně největším „tahounem“ počítačové kriminality chystané fotbalové mistrovství v Jižní Africe a také zvyšující se počet širokopásmových internetových spo­jů.

Navíc obě věci jdou ruku v ruce, v Africe se totiž chystají velké změny ohledně struktury širokopásmového připojení, navíc mistrovství může jenom podnítit zločince, aby ho nějak využili. Podobná situace s širokopásmovými přípojkami se objevila v roce 2007 i v Egyptě. Aktuálně je však největší „líhní“ internetových zločinců Rusko, právě tam je hlášeno nejvíc útočných serverů.

Odborníci se v Africe bojí především toho, že obrovsky vzroste podíl nevyžádané pošty, která se může maskovat například jako oficiální zpravodajství z fotbalu.

Zdroj: V3.co.uk

Novinka Může být fotbal tahounem internetové kriminality? byla publikován 5. ledna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  5. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Rozzlobenimuzi.com
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Internetová stránka Navratdoreality.cz
  10. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!