Může být fotbal tahounem internetové kriminality?

Tagy:  zloděj, soud, policie, bezpečnost, kriminalita, internet, internetová kriminalita

Zvýšení rychlosti širokopásmových připojení a mistrovství světa ve fotbale jsou příležitostí pro počítačovou kriminalitu

Podle výzkumu společnosti Symantec, která vyvíjí bezpečnostní software je aktuálně největším „tahounem“ počítačové kriminality chystané fotbalové mistrovství v Jižní Africe a také zvyšující se počet širokopásmových internetových spo­jů.

Navíc obě věci jdou ruku v ruce, v Africe se totiž chystají velké změny ohledně struktury širokopásmového připojení, navíc mistrovství může jenom podnítit zločince, aby ho nějak využili. Podobná situace s širokopásmovými přípojkami se objevila v roce 2007 i v Egyptě. Aktuálně je však největší „líhní“ internetových zločinců Rusko, právě tam je hlášeno nejvíc útočných serverů.

Odborníci se v Africe bojí především toho, že obrovsky vzroste podíl nevyžádané pošty, která se může maskovat například jako oficiální zpravodajství z fotbalu.

Zdroj: V3.co.uk

Novinka Může být fotbal tahounem internetové kriminality? byla publikován 5. ledna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak na software pro obsahový marketing
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  10. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!