Může být fotbal tahounem internetové kriminality?

Zvýšení rychlosti širokopásmových připojení a mistrovství světa ve fotbale jsou příležitostí pro počítačovou kriminalitu

Podle výzkumu společnosti Symantec, která vyvíjí bezpečnostní software je aktuálně největším „tahounem“ počítačové kriminality chystané fotbalové mistrovství v Jižní Africe a také zvyšující se počet širokopásmových internetových spo­jů.

Navíc obě věci jdou ruku v ruce, v Africe se totiž chystají velké změny ohledně struktury širokopásmového připojení, navíc mistrovství může jenom podnítit zločince, aby ho nějak využili. Podobná situace s širokopásmovými přípojkami se objevila v roce 2007 i v Egyptě. Aktuálně je však největší „líhní“ internetových zločinců Rusko, právě tam je hlášeno nejvíc útočných serverů.

Odborníci se v Africe bojí především toho, že obrovsky vzroste podíl nevyžádané pošty, která se může maskovat například jako oficiální zpravodajství z fotbalu.

Zdroj: V3.co.uk

Novinka Může být fotbal tahounem internetové kriminality? byla publikován 5. ledna 2010 v 11.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  4. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!