Azet.sk hacknut - další práce Igigiho?

Tagy:  igigi, hacker, slovensko, napadení, účet, krádež, česko, atlas.sk, denik.cz, azet.sk

Již v jedné z minulých novinek jsme zmiňovali „řádění“ hackera Igigiho, který napadl několik portálů u našich východních sousedů, podařilo se mu však dostat se k některým informacím i z českých serverů.

Tentokrát si hacker vybral vyhledávač (jeden z největších na Slovensku) Azet.sk. Tam se mu podařilo ukrást informace o téměř sedmi miliónech uživatelů, uložených v různých databázích a tabulkách. Bohužel pro něj byly hesla pro přístup ke schránkám zašifrované, takže získal jen zdánlivě nesmyslné kombinace písmen a čísel. Co se týče seznamu schránek, tam se mu podařilo zjistit pouze základní informace tedy jméno uživatele, jeho pohlaví a přezdívku.

Naštěstí se podařilo uchránit citlivé informace, jako telefony nebo obsahy e-mailů. Samotné vedení Azet.sk již sdělilo, že veškeré databáze budou přeneseny na jiné servery a bude posílena bezpečnost tak, aby se už nikdo nepovolaný nemohl dostat k žádným údajům.

Zdroj: Igigi.baywords­.com

Novinka Azet.sk hacknut - další práce Igigiho? byla publikován 6. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!