Televize se Skypem

Tagy:  skype, televize, volání, internetové volání, videohovor, lcd

Je velice málo lidí, kteří používají internet a neznají komunikační program Skype. Jeho masovému rozšíření by brzo mohl pomoci nový „vynález“, který vyvíjí společnosti Panasonic a LG.

První televize s možností využívání programu Skype by se měly objevit na trhu v půlce letošního roku. Budou ploché, měly by disponovat velice vysokým rozlišením a samozřejmě webkamerou a mikrofonem. První předvedení technologie se uskutečnilo na veletrhu CES, ale nebylo bohužel příliš úspěšné, respektive hovor sice probíhal ale byl velice trhaný a dokonce i několikrát vypadl.

Zároveň Skype pustil do světa novou verzi 4.2, ta je lákadlem hlavně pro ty, kteří si chtějí užít videohovory v opravdu vysoké kvalitě, jde o rozlišení 1280×720 bodů, ale je potřeba i odpovídající počítač, vysoká rychlost připojení a kvalitní webkamera.

Otázkou zůstává, jestli bude mít Skype-televize úspěch, jednak se svět ještě úplně nezbavil ekonomické krize, ale není ještě známá ani cena. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Televize se Skypem byla publikován 10. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...