Z veletrhu CES - paměti a SSD disk

Veletrh CES je příležitostí pro mnoho vystavovatelů, letos nechyběl ani výrobce úložných médií a pamětí Kingston, který představil hned dva své nové produkty. Prvním je Kingston SSDNow V Series 30GB Boot Drive, tedy bootovací SSD disk, druhou novinkou je Kingston HyperX DDR3, tedy 24 GB nebo 26 GB sada operačních pamětí.

SSD disk poslouží hlavně těm, kteří chtějí zvýšit výkon svého počítače. Jak to disk dokáže? Pracuje v součinnosti s vašim hlavním pevným diskem, na něm máte uložená svá data (obrázky, hudba, dokumenty), na SSD disku je operační systém a programy. Právě tím je možné zvýšit rychlost počítače až o několik desítek procent. Kingston navíc dodává SSD disk v sadě s instalačním softwarem a všemi kabely, i pro laika by tak instalace neměla být příliš velký problém. Rychlost je stanovena na 180 MB/s pro čtení dat a 50 MB/s pro zápis. Cena je zatím neznámá.

Kingston HyperX DDR3 je pak paměť, která je určena hlavně pro hráče. Má šest modulů po 4 GB, tento typ je určen pro majitele procesorů Intel Core i7 a X58, sada po čtyřech modulech je pak pro vlastníky procesorů Intel Core i5 a P55. Doporučená cena sady s větší kapacitou je 33 680 Kč, „slabší“ varianta vyjde na 22 450 Kč.

Zdroj: Dataconsult.cz

Novinka Z veletrhu CES - paměti a SSD disk byla publikován 11. ledna 2010 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!