Z veletrhu CES - paměti a SSD disk

Tagy:  paměť, kingston, ram, ssd, ssd disk, výkon, CES, výkonnost počítače, upgrade

Veletrh CES je příležitostí pro mnoho vystavovatelů, letos nechyběl ani výrobce úložných médií a pamětí Kingston, který představil hned dva své nové produkty. Prvním je Kingston SSDNow V Series 30GB Boot Drive, tedy bootovací SSD disk, druhou novinkou je Kingston HyperX DDR3, tedy 24 GB nebo 26 GB sada operačních pamětí.

SSD disk poslouží hlavně těm, kteří chtějí zvýšit výkon svého počítače. Jak to disk dokáže? Pracuje v součinnosti s vašim hlavním pevným diskem, na něm máte uložená svá data (obrázky, hudba, dokumenty), na SSD disku je operační systém a programy. Právě tím je možné zvýšit rychlost počítače až o několik desítek procent. Kingston navíc dodává SSD disk v sadě s instalačním softwarem a všemi kabely, i pro laika by tak instalace neměla být příliš velký problém. Rychlost je stanovena na 180 MB/s pro čtení dat a 50 MB/s pro zápis. Cena je zatím neznámá.

Kingston HyperX DDR3 je pak paměť, která je určena hlavně pro hráče. Má šest modulů po 4 GB, tento typ je určen pro majitele procesorů Intel Core i7 a X58, sada po čtyřech modulech je pak pro vlastníky procesorů Intel Core i5 a P55. Doporučená cena sady s větší kapacitou je 33 680 Kč, „slabší“ varianta vyjde na 22 450 Kč.

Zdroj: Dataconsult.cz

Novinka Z veletrhu CES - paměti a SSD disk byla publikován 11. ledna 2010 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...