Netbooky, tentokrát od Toshiby

Tagy:  netbook, netbooky, toshiba, notebook, novinka, NB300, NB305

NB300/NB305, tak se jmenují dva nové netbooky od Toshiby. Mají 10,1" velký displej a jejich hlavní výhodou by měla být velká výdrž baterie, pokud sáhnete po šestičlánkové, netbook by měl vydržet v provozu podle testů až 11 hodin čistého času, u tříčlánkové baterie čtyři a půl hodiny. Mezi netbooky jde velikostně o průměr, konkrétně 26,6 centimetrů na délku, 19 centimetrů na šířku a 2,4 centimetru tloušťky.

Oba modely budou mít procesor Intel Atom N450 a 250 GB harddisk, jako předinstalovaný operační systém se možná objeví ještě starší Windows XP, ale pravděpodobně bude upřednostňován nový Windows 7 Starter. Ani netbook nemůže být ochuzen o důležité porty USB, WiFi a čtečka paměťových karet nemůžou chybět.

Netbook

Netbook

Objeví se i technologie pohybového senzoru, pokud dojde k pádu přístroje, senzor odstaví hlavu pevného disku od ploten a nemělo by tak dojít k poškození dat.

Oba typy by se měly objevit v prodeji ještě v lednu, doporučená cena modelu NB 305 je 8 990 Kč, NB 300 bude stát 10 290 Kč.ČR a na Slovensku koncem ledna 2010.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Netbooky, tentokrát od Toshiby byla publikován 11. ledna 2010 v 12.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!