Kreditní karty v Německu vypovídají službu

Tagy:  kreditní karta, peníze, banka, německo, chyba, problém, krize

Bez kreditní karty si mnoho lidí nedokáže prakticky představit život. Platíme s ní v obchodech, vybíráme si peníze z bankomatů, často je strážcem velké většiny vašich finančních prostředků. Problém se týká takřka pětadvaceti miliónů kreditních a debetních karet, jde o typ EuroCard.

Celá skutečnost vyvolala v Německu veliký poprask, za problémy s kartami pravděpodobně stojí chyba v kódu čipu, který každá karta obsahuje. Karty si údajně „nerozumějí“ s novým letopočtem 2010, respektive neumí si poradit s číslem takového letopočtu. Naštěstí situace není úplně ztracená, vynalézaví Němci totiž přišli na to, jak obelstít platební terminál v obchodě. Mělo by stačit přelepit čip a využívat pro transakce magnetického proužku z druhé strany karty, který je funkční a lze ho využít při placení.

Metody magnetického proužku se ale nedá využít při výběru peněz z bankomatu, pro hotovost si tak musí lidé chodit do banky, kde je ovšem poplatek za výběr z účtu a ten je u některých bank nemalý.

Řešení je podle zástupců bank jednoduché – nefunkční kreditní karty vyměnit. Jak dlouho však výměna může trvat a kolik to bude stát peněz se zatím neví.

Zdroj: Compareandsave­.com

Novinka Kreditní karty v Německu vypovídají službu byla publikován 12. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  4. Rozzlobenimuzi.com
  5. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  6. MP3s.Nadruhou.net
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  10. Wikipedia online encyklopedie

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!