Kreditní karty v Německu vypovídají službu

Tagy:  kreditní karta, peníze, banka, německo, chyba, problém, krize

Bez kreditní karty si mnoho lidí nedokáže prakticky představit život. Platíme s ní v obchodech, vybíráme si peníze z bankomatů, často je strážcem velké většiny vašich finančních prostředků. Problém se týká takřka pětadvaceti miliónů kreditních a debetních karet, jde o typ EuroCard.

Celá skutečnost vyvolala v Německu veliký poprask, za problémy s kartami pravděpodobně stojí chyba v kódu čipu, který každá karta obsahuje. Karty si údajně „nerozumějí“ s novým letopočtem 2010, respektive neumí si poradit s číslem takového letopočtu. Naštěstí situace není úplně ztracená, vynalézaví Němci totiž přišli na to, jak obelstít platební terminál v obchodě. Mělo by stačit přelepit čip a využívat pro transakce magnetického proužku z druhé strany karty, který je funkční a lze ho využít při placení.

Metody magnetického proužku se ale nedá využít při výběru peněz z bankomatu, pro hotovost si tak musí lidé chodit do banky, kde je ovšem poplatek za výběr z účtu a ten je u některých bank nemalý.

Řešení je podle zástupců bank jednoduché – nefunkční kreditní karty vyměnit. Jak dlouho však výměna může trvat a kolik to bude stát peněz se zatím neví.

Zdroj: Compareandsave­.com

Novinka Kreditní karty v Německu vypovídají službu byla publikován 12. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Překladače vět - výběr nejlepších freeware překladačů
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Rozzlobenimuzi.com
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  10. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!