Ekologie a počítač? Podle Greenpeace pořád žádný velký pokrok

Tagy:  greenpeace, ekologie, životní prostředí, recyklace

I na poli IT se pořád více a více klade důraz nejen na výkon ale i na ekologii, respektive co nejekologičtější provoz počítačů a notebooků. Nejde však jen o odběr energie jak si můžete myslet, ekologům leží na srdci i problém recyklování použitých součástí z počítačů. Ruku na srdce, jak se zbavujete starého hardwaru?

Podle nedávného průzkumu Greenpeace jsou počítače a notebooky nebezpečné tím, že jsou v nich obsaženy látky, které mohou být nebezpečné pro životní prostředí, může jít například o zpomalovače hoření nebo těžko rozložitelné plasty. Velké debaty o ekologii doprovázely i nedávný veletrh CES, i ti nejmenší vystavovatelé chtěli upozornit na to, že právě ty jejich výrobky jsou ty nejekologičtější a nejhospodárnější ze všech.

Organizace Greenpeace vydává pravidelně i jakýsi měřič, který ukazuje které firmy se k životnímu prostředí staví nejlépe. Podle posledních výsledků jsou pro životní prostředí nejlepší výrobky od Nokie a Sony Ericssonu, naopak nejhůře je na tom trojka Nintendo, Microsoft a Lenovo.

Zdroj: Greenpeace.org

Novinka Ekologie a počítač? Podle Greenpeace pořád žádný velký pokrok byla publikován 13. ledna 2010 v 23.30. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...