Mladý chlapec našel flash disk s plány cvičení Slovenské armády

Tagy:  vojáci, usb disk, flash disk, flashka, armáda, tajné, přísně tajné, data, podpisy, slovensko

Zřejmě veliké překvapení čekalo na mladého chlapce, který při cestě ze školy domů nalezl na autobusové zastávce USB flash disk. Disk měl být sice trochu poškozený vodou, odnesl si ho však domů, zasunul do počítače a nestačil se divit.

Na disku totiž byly velice zajímavé věci, které se týkaly Slovenské armády. Jednalo se o podpisové vzory profesionálních vojáků, rozpisy dovolených, evakuační plány budov a různé jiné věci, které úzce souvisejí s armádou. K disku se posléze dostal televizní redaktor Rastislav Striško, ten předal disk na ministerstvu obrany a byl vyslechnut příslušníky Vojenské policie.

Tiskový mluvčí ministerstva Vladimír Gemela připustil, že na disku sice jsou některé věci soukromého rázu, nemělo jít však o data utajovaná. Voják, který disk ztratil pochází z některé z jednotek, které jdou dislokovány okolo Nitry.

Aktuálně platí ve Slovenské armádě nařízení, že pokud voják nebo důstojník ztratí citlivé údaje o armádě, je okamžitě z armády propuštěn.

Zdroj: Sme.sk

Novinka Mladý chlapec našel flash disk s plány cvičení Slovenské armády byla publikován 16. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Odesíláme SMS z internetu
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Moderní domácnost je SMART
  5. Náhradní pásky pro chytré hodinky
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  8. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  9. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!