Mladý chlapec našel flash disk s plány cvičení Slovenské armády

Tagy:  vojáci, usb disk, flash disk, flashka, armáda, tajné, přísně tajné, data, podpisy, slovensko

Zřejmě veliké překvapení čekalo na mladého chlapce, který při cestě ze školy domů nalezl na autobusové zastávce USB flash disk. Disk měl být sice trochu poškozený vodou, odnesl si ho však domů, zasunul do počítače a nestačil se divit.

Na disku totiž byly velice zajímavé věci, které se týkaly Slovenské armády. Jednalo se o podpisové vzory profesionálních vojáků, rozpisy dovolených, evakuační plány budov a různé jiné věci, které úzce souvisejí s armádou. K disku se posléze dostal televizní redaktor Rastislav Striško, ten předal disk na ministerstvu obrany a byl vyslechnut příslušníky Vojenské policie.

Tiskový mluvčí ministerstva Vladimír Gemela připustil, že na disku sice jsou některé věci soukromého rázu, nemělo jít však o data utajovaná. Voják, který disk ztratil pochází z některé z jednotek, které jdou dislokovány okolo Nitry.

Aktuálně platí ve Slovenské armádě nařízení, že pokud voják nebo důstojník ztratí citlivé údaje o armádě, je okamžitě z armády propuštěn.

Zdroj: Sme.sk

Novinka Mladý chlapec našel flash disk s plány cvičení Slovenské armády byla publikován 16. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...