Externí grafická karta od ATI

Tagy:  grafika, externí grafika, grafické karty, externí grafické karty

Externí pevný disk je věc, která už nikoho nepřekvapí, u ATI se ale začalo experimentovat s jinou neodmyslitelnou součástí počítače, která byla upravena pro externí provedení. Jde o grafickou kartu s podporou DirectX 11. Karta v podstatě vychází z typu Radeon HD 5870, tato karta byla původně vyvíjena pro notebooky, ale je možné, že se s její externí verzí budeme setkávat stále častěji.

Externí grafická karta by byla určena spíše pro notebooky než pro obyčejné stolní počítače, připojuje se pomocí portu XGP, který ještě navíc musí být napojen na sběrnici PCI Express. Velkou nevýhodou pak navíc bude to, že karta není napájena z notebooku ale musíte s ní vždycky mít její vlastní adaptér do zásuvky. Pro externí řešení to není moc vhodné, ale co na plat.

Samotná karta má 1GB paměti GDDR51 a procesor karta pracuje na frekvenci 700 MHz. Těžko říct jestli by se karta na trhu uchytila, navíc je problém i v tom, že ji zatím oficiálně podporuje pouze velice málo notebooků.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Externí grafická karta od ATI byla publikován 17. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...