Externí grafická karta od ATI

Tagy:  grafika, externí grafika, grafické karty, externí grafické karty

Externí pevný disk je věc, která už nikoho nepřekvapí, u ATI se ale začalo experimentovat s jinou neodmyslitelnou součástí počítače, která byla upravena pro externí provedení. Jde o grafickou kartu s podporou DirectX 11. Karta v podstatě vychází z typu Radeon HD 5870, tato karta byla původně vyvíjena pro notebooky, ale je možné, že se s její externí verzí budeme setkávat stále častěji.

Externí grafická karta by byla určena spíše pro notebooky než pro obyčejné stolní počítače, připojuje se pomocí portu XGP, který ještě navíc musí být napojen na sběrnici PCI Express. Velkou nevýhodou pak navíc bude to, že karta není napájena z notebooku ale musíte s ní vždycky mít její vlastní adaptér do zásuvky. Pro externí řešení to není moc vhodné, ale co na plat.

Samotná karta má 1GB paměti GDDR51 a procesor karta pracuje na frekvenci 700 MHz. Těžko říct jestli by se karta na trhu uchytila, navíc je problém i v tom, že ji zatím oficiálně podporuje pouze velice málo notebooků.

Zdroj: Fudzilla.com

Novinka Externí grafická karta od ATI byla publikován 17. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!