Čína: problémy s Googlem, nárůst uživatelů internetu a cenzura

Tagy:  google, cenzura, vyhledávač, čína, internet, vyhledávače

Aktuálně se objevují na internetu velice zajímavé zprávy z Číny, která „válčí“ s Googlem. Případ je jednoduchý, nedávno totiž, jak už jsme informovali, podniklo několik hackerů z Číny útok na mailové schránky několika disidentů. Problém je v tom, že šlo o schránky na službě Gmail, což samozřejmě Google nesl velice nelibě.

Ministerstvo zahraničí USA zareagovalo tím, že poslalo protestní nótu, kde žádá druhou stranu o důsledné vyšetření útoků a omluvu Googlu za problémy. Čínská strana ovšem protest nebere nijak vážně, v podstatě se vyjadřuje ve smyslu „nezajímá nás to“. Na to se začaly objevovat názory, že pro Google by bylo asi nejlepší z celého Čínského trhu odejít, navíc jsou některé výsledky ve vyhledávači podstatně ovlivňovány cenzurou.

Google teď provozuje v Číně vyhledávač Google.cn , na který se právě cenzura vztahuje.

Google logo

Google logo

Navíc zažívá v této zemi obrovský boom internet celkově, dokládá to i stále větší počet lidí, kteří ho používají. Přibylo téměř 30% uživatelů, aktuálně se mluví o počtu 284 miliónů lidí.

Zdroj: Timeslive.co.za , Business.scot­sman.com

Novinka Čína: problémy s Googlem, nárůst uživatelů internetu a cenzura byla publikován 18. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...