Zaměstnanci Googlu si oblíbili Internet Explorer

Tagy:  google, internet explorer, chrome, microsft, bezpečnost

O tom, že pod svícnem je největší tma se přesvědčilo vedení Googlu po nedávných útocích hackerů. Přišlo se totiž na zajímavou věc – zaměstnanci Googlu pro svoji práci nejvíce využívají internetový prohlížeč Internet Explorer.

Pro širokou veřejnost je to relativně velké překvapení, podle expertů je ale nevyužívání vlastní služby celkem obyčejná věc, nejen u takového giganta jakým je Google. Zaměstnanci jakékoliv společnosti jen prostě buď chtějí zkusit něco jiného, nebo jim práce v jimi vybraném programu nejlépe vyhovuje. Ale nesmíme být příliš doslovní, podíl používání IE u pracovníku Googlu je sice velký, mnoho z nich ale stejně používá „domácí“ Chrome.

Google logo

Google logo

Oblíbenost konkurenčního prohlížeče vyšla najevo, když Microsft vydal prohlášení k útokům hackerů na Google, prolomení bezpečnostní ochrany má na svědomí zřejmě chyba v jedné z verzí Internet Exploreru. Konkrétní detaily ovšem známé nejsou, útočníci prý ale dobře věděli jak a kam mají zaútočit. Proto byly tak úspěšní.

Zdroj: Google.com

Novinka Zaměstnanci Googlu si oblíbili Internet Explorer byla publikován 19. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...