Zaměstnanci Googlu si oblíbili Internet Explorer

Tagy:  google, internet explorer, chrome, microsft, bezpečnost

O tom, že pod svícnem je největší tma se přesvědčilo vedení Googlu po nedávných útocích hackerů. Přišlo se totiž na zajímavou věc – zaměstnanci Googlu pro svoji práci nejvíce využívají internetový prohlížeč Internet Explorer.

Pro širokou veřejnost je to relativně velké překvapení, podle expertů je ale nevyužívání vlastní služby celkem obyčejná věc, nejen u takového giganta jakým je Google. Zaměstnanci jakékoliv společnosti jen prostě buď chtějí zkusit něco jiného, nebo jim práce v jimi vybraném programu nejlépe vyhovuje. Ale nesmíme být příliš doslovní, podíl používání IE u pracovníku Googlu je sice velký, mnoho z nich ale stejně používá „domácí“ Chrome.

Google logo

Google logo

Oblíbenost konkurenčního prohlížeče vyšla najevo, když Microsft vydal prohlášení k útokům hackerů na Google, prolomení bezpečnostní ochrany má na svědomí zřejmě chyba v jedné z verzí Internet Exploreru. Konkrétní detaily ovšem známé nejsou, útočníci prý ale dobře věděli jak a kam mají zaútočit. Proto byly tak úspěšní.

Zdroj: Google.com

Novinka Zaměstnanci Googlu si oblíbili Internet Explorer byla publikován 19. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!