HORKÁ NOVINKA: Zaútočili na Banan.cz hackeři?

Je to sotva několik málo minut kdy se servery hostingu Banan.cz dostaly zřejmě pod útok jednoho nebo více hackerů, kteří zapříčinili výpadky nejen Banan.cz, ale také stránky oWebu.cz a osobního blogu Radovana Kaluži.

Dle serveru Mereni.kyblsof­t.cz byl první výpadek na Banan.cz zaznamenán ve 22:15, jestli je to ale skutečný čas „hacknutí“ serveru není známo. Aktuální čas je 22:45 a situace je stejná, ani jeden z vyjmenovaných tří serverů zatím není funkční a není jasné kdy funkční bude.

Že by mělo skutečně jít o hackery dokládá text, který se zobrazí po zadání Banan.cz. Několik málo vět je psáno velice podivnou češtinou, trochu připomínající automatický překladač. „Někdo“ viní Banan.cz z nedostatečného zabezpečení serverů a rozesílání spamu.

Právě Banan.cz je často kritizován za rozesílání nevyžádaných zpráv, i přesto se jedná o jeden z největších hostingů u nás.

O dalším dění Vás samozřejmě budeme informovat.

Hacknutý blog Radovana Kalužy

Hacknutý blog Radovana Kalužy

Novinka HORKÁ NOVINKA: Zaútočili na Banan.cz hackeři? byla publikován 19. ledna 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Katastrální mapy online
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  6. Smajlíci
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Kondenzátory v praxi, které vlastnosti jsou u nich důležité?
  10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!