HORKÁ NOVINKA: Zaútočili na Banan.cz hackeři?

Tagy:  Banan.cz, kaluža, radovan, hosting, bezpečnost, hacker, internet, hackeri,

Je to sotva několik málo minut kdy se servery hostingu Banan.cz dostaly zřejmě pod útok jednoho nebo více hackerů, kteří zapříčinili výpadky nejen Banan.cz, ale také stránky oWebu.cz a osobního blogu Radovana Kaluži.

Dle serveru Mereni.kyblsof­t.cz byl první výpadek na Banan.cz zaznamenán ve 22:15, jestli je to ale skutečný čas „hacknutí“ serveru není známo. Aktuální čas je 22:45 a situace je stejná, ani jeden z vyjmenovaných tří serverů zatím není funkční a není jasné kdy funkční bude.

Že by mělo skutečně jít o hackery dokládá text, který se zobrazí po zadání Banan.cz. Několik málo vět je psáno velice podivnou češtinou, trochu připomínající automatický překladač. „Někdo“ viní Banan.cz z nedostatečného zabezpečení serverů a rozesílání spamu.

Právě Banan.cz je často kritizován za rozesílání nevyžádaných zpráv, i přesto se jedná o jeden z největších hostingů u nás.

O dalším dění Vás samozřejmě budeme informovat.

Hacknutý blog Radovana Kalužy

Hacknutý blog Radovana Kalužy

Novinka HORKÁ NOVINKA: Zaútočili na Banan.cz hackeři? byla publikován 19. ledna 2010 v 00.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...