Jak na sdílení dat doma a v malé firmě?

Tagy:  sdílení, verbatim, disk, pevný disk, externí pevný disk, záloha

Pokud máte malou domácí síť, nebo pracujete v menší firmě jistě jste přemýšleli nad tím, jak uložit data takovým způsobem, aby si je mohli prohlédnout všichni ti, kteří se k síti připojí, ale nechcete nebo nemůžete z nějakého důvodu využívat internetových úložišť.

S řešením tohoto problému se potýkal Verbatim, výsledkem je externí pevný disk Gigabit NAS. Disk je zatím k dispozici v kapacitě 1 TB, což je pro normální potřeby možná až příliš, odpadá tím ale starost o volné místo. S takovou velikostí se dá těžko předpokládat, že by jste někdy měli problém s nedostatkem mís­ta.

Výhodou Gigabit NAS je i možnost bezdrátové komunikace s různými konzolemi a podobnými přístroji. Samotný disk má dva USB konektory, se kterými můžete připojit další přístroje, navíc je celý disk velice uživatelsky přívětivý a není potřeba se prodírat nějakými příliš složitými technickými detaily a jejich nastavováním. Většina aplikací potřebných pro správu a zálohu počítačů je již předinstalována.

Disk bude v prodeji ve dvou kapacitách, s doporučenou cenou 3 929 Kč pro 500 GB verzi a 4 359 Kč pro 1 TB verzi.

Zdroj: Youtube.com

Novinka Jak na sdílení dat doma a v malé firmě? byla publikován 20. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...