V Evropě stoupají prodeje počítačů

Tagy:  prodejnost, počítače, notebooky, desktopy, software, netbook

Podle posledních zpráv o prodeji počítačů a notebooků to vypadá v Evropě zase dobře. Nejde sice o nějaký extrémně velký skok, prodej ale posiluje a vypadá to, že si své tempo udrží i v budoucnu.

Za poslední čtvrtletí loňského roku se v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) podařilo prodat takřka třicet miliónů počítačů. Oproti roku 2008 jsou údaje z loňského roku velice příznivé, stále je však co dohánět, protože tu malá ztráta z předloňského roku stále je, samozřejmě dle prodejců počítačů by mohly být zisky i větší. Samozřejmě velice výrazně se na kladném výsledku podepsaly netbooky, které si našly své zákazníky hlavně mezi studenty a lidmi-cestovateli, kteří chtějí mít svoje data neustále u sebe.

Pokud se podíváme na konkrétní společnosti vyrábějící počítače, velice dobře se vedlo Aceru, který je sice v prodejnosti druhý za společností Hewlett-Packard, je však nutné uvést, že HP má za sebou těžký rok a zisky jim spíše klesly než stouply.

Zdroj: Channelemea.com

Novinka V Evropě stoupají prodeje počítačů byla publikován 20. ledna 2010 v 23.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (42).

Prosím čekejte ...