V Evropě stoupají prodeje počítačů

Tagy:  prodejnost, počítače, notebooky, desktopy, software, netbook

Podle posledních zpráv o prodeji počítačů a notebooků to vypadá v Evropě zase dobře. Nejde sice o nějaký extrémně velký skok, prodej ale posiluje a vypadá to, že si své tempo udrží i v budoucnu.

Za poslední čtvrtletí loňského roku se v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) podařilo prodat takřka třicet miliónů počítačů. Oproti roku 2008 jsou údaje z loňského roku velice příznivé, stále je však co dohánět, protože tu malá ztráta z předloňského roku stále je, samozřejmě dle prodejců počítačů by mohly být zisky i větší. Samozřejmě velice výrazně se na kladném výsledku podepsaly netbooky, které si našly své zákazníky hlavně mezi studenty a lidmi-cestovateli, kteří chtějí mít svoje data neustále u sebe.

Pokud se podíváme na konkrétní společnosti vyrábějící počítače, velice dobře se vedlo Aceru, který je sice v prodejnosti druhý za společností Hewlett-Packard, je však nutné uvést, že HP má za sebou těžký rok a zisky jim spíše klesly než stouply.

Zdroj: Channelemea.com

Novinka V Evropě stoupají prodeje počítačů byla publikován 20. ledna 2010 v 23.15. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (42).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!