Na Twitteru tvrdil že má u sebe bombu, policie ho zatkla

O tom, že některé věci je lepší nepsat, respektive nevyslovovat se přesvědčil Paul Chambers, mladý muž z Británie, který se díky nevhodné větě na sociální síti dostal do spárů policie a byl mu udělen doživotní zákaz vstupu na letiště. Kromě toho se s ním dále vede vyšetřování na svobodu se dostal díky tomu, že zaplatil kauci.

Chambers měl totiž napsat na Twitter týden před svým odletem, že pokud mu letadlo neodletí včas (počasí bylo v poslední době špatné), letiště vyletí do vzduchu. Zhruba dva dny před odletem si pro něj však přišla policie a byl obviněn, že chtěl spáchat teroristický útok.

Policie si s ním zřejmě na začátku příliš nevěděla rady, Chambers totiž uvedl, že mu prakticky nikdo nevěřil, navíc musel soudci vysvětlovat princip fungování Twitteru, protože policisté nejdříve ani pořádně nevěděli, kde vlastně větu o bombovém útoku uvedl.

S největší pravděpodobností bude domnělý terorista zproštěn viny, celá událost však vyvolala diskuzi o tom, jestli je potřeba jít až tak do „extrému“.

Zdroj: Tomsguie.com

Novinka Na Twitteru tvrdil že má u sebe bombu, policie ho zatkla byla publikován 21. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Jak vyřešit elektronické volby statutárních orgánů?
  5. Co je identity management a jak firmě ušetří čas?
  6. CRM systém je kombinace obchodních strategií, softwaru a procesů
  7. Jak by měla probíhat tvorba eshopu na míru?
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. FreeForums.org - profesionální free fórum
  10. Repasované náplně do tiskárny jsou bezpečné a výhodné řešení

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!