Na bezpečností chybu ve Windows se přišlo po sedmnácti letech

Tagy:  google, díra, bezpečnost, windows, operační systém, os, vista, xp, windows 7

Většinou platí pravidlo, že pokud se v nějakém programu nebo operačním systému najde jakákoliv chyba, která může ohrožovat bezpečnost počítače a systému bývá co nejdříve opravena a odstraněna. To však neplatí o nedávné chybě, kterou našel pracovník Googlu Tavis Ormandy v systému Windows.

Konkrétně by se chyba měla nacházet v subsystému Virtual DOS Machine, obsažena je ve všech operačních systémech Windows, které spatřily světlo světa od roku 1993. Ormandy chtěl samozřejmě na chybu upozornit vedení Microsoftu, proto poslal mail s popisem chyby. Z Microsoftu se nikdo neozýval, proto Ormandy zveřejnil celý popis chyby.

Dostat se prostřednictvím bezpečnostní díry do počítače napadeného není sice lehké, ale je nutné, aby potencionální útočník dokázal spustit na počítači svůj vlastní kód. V podstatě se může dostat do ovládání jednotlivých aplikací a tím řádně potrápit vlastníka počítače.

Prozatím není jasné, jestli se někomu opravdu podařilo nabourat počítač prostřednictvím této techniky, ale jestli se na chybu přišlo až teď, s velkou pravděpodobností se dá říct, že ji zřejmě nikdy nikdo nevyzkoušel „v praxi“.

Zdroj: Archives.neohap­sis.com

Novinka Na bezpečností chybu ve Windows se přišlo po sedmnácti letech byla publikován 22. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Zpívejme si doma - výběr nejlepších karaoke programů
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Rozzlobenimuzi.com
  6. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  7. Výběr nejlepších programů pro synchronizaci dat zdarma
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Jak funguje laserová tiskárna – Efektivní a levný způsob tisku
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!