Avast 5.0 je už ke stažení, přináší úpravy jádra a nové uživatelské prostředí

Tagy:  avast, antivir, bezpečnost, alwil, alwil software, antiviry, antivirové programy, spam, spyware

Alwil Software je známá tuzemská firma, která vyvíjí antivirový program Avast!. Od uvedení si dokázal Avast! vydobýt velice dobré místo na trhu s antivirovými aplikacemi a bezpečnostními řešeními, což dokládají i testy různých odborných časopisů a internetových serverů. V úterý byla navíc uvolněna zbrusu nová verze Avastu, konkrétně 5.0.

Společně s novou verzí došlo i k malé změně jména programu, ten se už nejmenuje Avast! ale Avast Free Antivirus. Avast Free Antivirus je k dispozici pro použití doma a je nabízen zdarma, jeho „dvojče“ avast! internet security je placené, má ale také více nastavení a funkcí než freeware verze.

Ne sice nijak extrémně podstatných, ale přesto důležitých změn se dočkalo skenovací jádro, to běží přepracovaném enginu, navíc přibyla funkce identifikování viru. Veliké změny se ale dočkal design antiviru, který je nyní modernější a více přehledný.

Avast logo

Avast logo

Nemusejí zoufat ani majitelé starších počítačů nebo notebooků, hardwarové požadavky byly vyladěny tak, aby i ti s méně výkonnými počítači mohli provádět ty samé funkce a v rozumné rychlosti jako jiní.

Bohužel je zatím Avast Free Antivirus k dispozici pouze v anglické a francouzské lokalizaci, kdy přibude ta naše se zatím neví.

Zdroj: Avast.com

Novinka Avast 5.0 je už ke stažení, přináší úpravy jádra a nové uživatelské prostředí byla publikován 22. ledna 2010 v 10.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...