Viry v mp3 nabírají na síle

Počítačové viry ukryté pod hudebními soubory jsou pro uživatele stále větší hrozbou. Jde o viry WMA/TrojanDow­nloader.Wimad­.N a WMA/TrojanDow­nloader.GetCo­dec.gen.

Princip jejich fungování je jednoduchý. Pokud si stáhnete soubor ve formátu mp3 se škodlivým obsahem a antivirus to nezaregistruje, píseň se po spuštění v přehrávači pokusí stáhnout různé další nebezpečné soubory z nastavené stránky a ty uloží do počítače. Pak již stačí jen poslat mp3 někomu jinému a vše se opakuje.

mp3 logo

Po stažení „škodlivé“ písně jsou infikovány i všechny ostatní mp3 v počítači. Tvůrcům viru nahrává i to, že mp3 soubory jsou brány jako relativně bezpečné a běžně si je uživatelé mezi sebou posílají.

Zdroj: COmputerworld.cz

Novinka Viry v mp3 nabírají na síle byla publikován 5. října 2008 v 08.01. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Katastrální mapy online
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  7. Wikipedia online encyklopedie
  8. MP3s.Nadruhou.net
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. Smajlíci

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!