Co si myslí učitelé o počítačích ve škole?

Tagy:  učitel, intel, průzkum, škola, žáci, student, studenti, notebook, počítače, výuka

Počítač se stal v dnešní době téměř nutným doplněním výuky jak na středních tak i na základních školách. Pro žáky je to jistě vítané zpestření výuky, logicky, ne každého baví jen sedět u sešitu, Intel se však chtěl na počítače ve výuce podívat tak trochu „z jiné strany“ a proto uskutečnil průzkum, který si dal za cíl zjistit, jak jsou učitelé se začleněním počítačů do výuky spokojení, jak často je využívají a jestli má vůbec počítač ve vyučování nějaký smysl.

Průzkumu se účastnilo 2765 učitelů z oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika), nechyběli ani učitelé z České republiky. První otázkou bylo, zda si učitelé myslí, že jejich vláda dostatečně podporuje počítače na školách. V této otázce se takřka tři čtvrtiny dotázaných shodli, že podpora je sice dostatečná, ale mohla by být i lepší.

Další součástí průzkumu byl spíše dotazník, jak jsou z pohledu učitelů samotní žáci spokojeni s výukou, téměř všichni učitelé se domnívají, že žáky učení na počítačích více baví a dokážou se soustředit více než ve třídě. Celkem očekávaně má výpočetní technika vliv na docházku, pokud žák ví, že v určitý den bude výuka informatiky, do školy se těší.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Co si myslí učitelé o počítačích ve škole? byla publikován 26. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!