Co si myslí učitelé o počítačích ve škole?

Tagy:  učitel, intel, průzkum, škola, žáci, student, studenti, notebook, počítače, výuka

Počítač se stal v dnešní době téměř nutným doplněním výuky jak na středních tak i na základních školách. Pro žáky je to jistě vítané zpestření výuky, logicky, ne každého baví jen sedět u sešitu, Intel se však chtěl na počítače ve výuce podívat tak trochu „z jiné strany“ a proto uskutečnil průzkum, který si dal za cíl zjistit, jak jsou učitelé se začleněním počítačů do výuky spokojení, jak často je využívají a jestli má vůbec počítač ve vyučování nějaký smysl.

Průzkumu se účastnilo 2765 učitelů z oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika), nechyběli ani učitelé z České republiky. První otázkou bylo, zda si učitelé myslí, že jejich vláda dostatečně podporuje počítače na školách. V této otázce se takřka tři čtvrtiny dotázaných shodli, že podpora je sice dostatečná, ale mohla by být i lepší.

Další součástí průzkumu byl spíše dotazník, jak jsou z pohledu učitelů samotní žáci spokojeni s výukou, téměř všichni učitelé se domnívají, že žáky učení na počítačích více baví a dokážou se soustředit více než ve třídě. Celkem očekávaně má výpočetní technika vliv na docházku, pokud žák ví, že v určitý den bude výuka informatiky, do školy se těší.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Co si myslí učitelé o počítačích ve škole? byla publikován 26. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...