Co si myslí učitelé o počítačích ve škole?

Počítač se stal v dnešní době téměř nutným doplněním výuky jak na středních tak i na základních školách. Pro žáky je to jistě vítané zpestření výuky, logicky, ne každého baví jen sedět u sešitu, Intel se však chtěl na počítače ve výuce podívat tak trochu „z jiné strany“ a proto uskutečnil průzkum, který si dal za cíl zjistit, jak jsou učitelé se začleněním počítačů do výuky spokojení, jak často je využívají a jestli má vůbec počítač ve vyučování nějaký smysl.

Průzkumu se účastnilo 2765 učitelů z oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika), nechyběli ani učitelé z České republiky. První otázkou bylo, zda si učitelé myslí, že jejich vláda dostatečně podporuje počítače na školách. V této otázce se takřka tři čtvrtiny dotázaných shodli, že podpora je sice dostatečná, ale mohla by být i lepší.

Další součástí průzkumu byl spíše dotazník, jak jsou z pohledu učitelů samotní žáci spokojeni s výukou, téměř všichni učitelé se domnívají, že žáky učení na počítačích více baví a dokážou se soustředit více než ve třídě. Celkem očekávaně má výpočetní technika vliv na docházku, pokud žák ví, že v určitý den bude výuka informatiky, do školy se těší.

Zdroj: Tisková zpráva

Novinka Co si myslí učitelé o počítačích ve škole? byla publikován 26. ledna 2010 v 23.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Smajlíci
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Katastrální mapy online
  5. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  6. Wikipedia online encyklopedie
  7. Adobe Acrobat reader 8 cz
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Odesíláme SMS z internetu
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!