Brin a Page prodávají 11% akcií GOoglu

Tagy:  google, prodej, obchody, podíl, akcie, tržby

S velice nečekanou zprávou přišel portál zpravodajské televize BBC. Podle něj se totiž dva ze zakladatelů společnosti Google, jmenovitě Sergey Brin a Larry Page rozhodli prodat cca. 11% podíl akcií, který vlastní. Pokud by se obchod povedl, očekává se, že by si dvojice, která stála za zrodem Googlu mohla přijít až na 5,5 miliardy dolarů.

V praxi by to znamenalo, že Brin a Page by přišli o většinový podíl akcií Googlu, pořád by ale měli možnost rozhodovat o chodu a strategii společnosti, protože společně se třetím mužem, Ericem E. Schmidem, který stál také na začátku dráhy dnešní jedničky mezi vyhledávači, by stále vlastnili většinový podíl. Právě 10% akcií, které budou nabídnuty k prodeji vlastní Schmi, takže trojka, která Google zakládala by ho řídila i nadále.

Google byl založený 4. září 1998 ve městěMenlo Park v Kalifornii, během dvanácti let se vypracoval na absolutní jedničku mezi vyhledávači a vlastní nezanedbatelný kapitál. Navíc je obrovskou měrou ceněna i samotná značka Googlu, odhadovaná hodnota značky je cca. 66 miliónů dolarů.

Zdroj: Techradar.com

Novinka Brin a Page prodávají 11% akcií GOoglu byla publikován 28. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...