Brin a Page prodávají 11% akcií GOoglu

S velice nečekanou zprávou přišel portál zpravodajské televize BBC. Podle něj se totiž dva ze zakladatelů společnosti Google, jmenovitě Sergey Brin a Larry Page rozhodli prodat cca. 11% podíl akcií, který vlastní. Pokud by se obchod povedl, očekává se, že by si dvojice, která stála za zrodem Googlu mohla přijít až na 5,5 miliardy dolarů.

V praxi by to znamenalo, že Brin a Page by přišli o většinový podíl akcií Googlu, pořád by ale měli možnost rozhodovat o chodu a strategii společnosti, protože společně se třetím mužem, Ericem E. Schmidem, který stál také na začátku dráhy dnešní jedničky mezi vyhledávači, by stále vlastnili většinový podíl. Právě 10% akcií, které budou nabídnuty k prodeji vlastní Schmi, takže trojka, která Google zakládala by ho řídila i nadále.

Google byl založený 4. září 1998 ve městěMenlo Park v Kalifornii, během dvanácti let se vypracoval na absolutní jedničku mezi vyhledávači a vlastní nezanedbatelný kapitál. Navíc je obrovskou měrou ceněna i samotná značka Googlu, odhadovaná hodnota značky je cca. 66 miliónů dolarů.

Zdroj: Techradar.com

Novinka Brin a Page prodávají 11% akcií GOoglu byla publikován 28. ledna 2010 v 06.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Wikipedia online encyklopedie
  10. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!