Anti-Spam filtr se 100% účinností? Možná ne jenom výmysl

Téměř není člověka, který by se v internetové poště nesetkal se spamem. Spam, nebo také nevyžádané zprávy, povětšinou reklamního charakteru dokážou pěkně potrápit, například už jenom tím, že zabírají zbytečné místo. Vývojáři z institutu v Berkeley ale vyvinuli antispam filtr, který má podle nich 100% účinnost.

Filtr je vyvinut jako co „nejinteligen­tnější“, respektive pracuje s velkým podílem automatiky. Filtr si dokáže sám určit šablonu spamových zpráv, podle toho z jakého počítače na vaši adresu chodí, přiděluje k nim i určité identifikační znaky. Navíc ze všech odeslaných zpráv označil za spam jen ty, které opravdu spamem byly a ty, které byly v pořádku nechal na pokoji. Pokud by byla podobná věc uvedená do praxe, znamenalo by to obrovské zjednodušení práce s internetovou poštou, protože se občas stane, že filtr chybně vyhodnotí správnou zprávu jako spam.

Oficiální představení nové technologie by se mělo konat na konferenci NDSS Symposium 2010 již několik dnů. Tam bude předveden i provoz filtru, největším otazníkem ale je, jestli bude vůbec taková technologie schopná fungování v „ostrém provozu“.

Zdroj: New Scientist

Novinka Anti-Spam filtr se 100% účinností? Možná ne jenom výmysl byla publikován 29. ledna 2010 v 02.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  5. Proč jsou předváděcí notebooky a počítače tou správnou volbu
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Odesíláme SMS z internetu
  8. Wikipedia online encyklopedie
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!