Apple konečně představil iPad

Tagy:  Apple, macbook, počítače, notebook, netbook, iPad, iPhone, tablet

Fanoušci „jablíčkáři“ se konečně dočkali, Apple totiž představil svoji novinku, hybrida mezi mobilním telefonem a notebookem, který dostal jméno iPad. Samotný šéf Applu Jobs na tiskové konferenci tvrdil, že Apple je jakýmsi mezistupněm mezi telefonem iPhone a notebookem MacBook.

iPad dostal i nový procesor Apple A4 s frekvencí 1 GHz, displej má 9,7", tvarově je iPad v podstatě čtverec, nízká je váha, ta je pouze 680 gramů. Pozitivem je, že novinka je velice tenká. Pokud se podíváme detailněji na další hardware, budou k dispozici tři varianty disků s kapacitou 16, 32 a 64 GB.

Nechybí Bluetooth a nakonec ani WiFi, mezi fanoušky se totiž vedly vášnivé debaty, jestli iPad WiFi mít bude, nebo ne. Ani softwarově se nenechalo nic náhodě, předinstalovaná je služba App Store, iTunes Store a spousta dalších aplikací, jak kancelářských tak i těch pro zábavu. Na iPadu není problém psát na QWERTY klávesnici, podle předváděcí akce je odezva i citlivost displeje velice dobrá, každopádně ale bude hardware klávesnice k dokoupení zvlášť.

Zdroj: Apple.com

Novinka Apple konečně představil iPad byla publikován 29. ledna 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!