Apple konečně představil iPad

Tagy:  Apple, macbook, počítače, notebook, netbook, iPad, iPhone, tablet

Fanoušci „jablíčkáři“ se konečně dočkali, Apple totiž představil svoji novinku, hybrida mezi mobilním telefonem a notebookem, který dostal jméno iPad. Samotný šéf Applu Jobs na tiskové konferenci tvrdil, že Apple je jakýmsi mezistupněm mezi telefonem iPhone a notebookem MacBook.

iPad dostal i nový procesor Apple A4 s frekvencí 1 GHz, displej má 9,7", tvarově je iPad v podstatě čtverec, nízká je váha, ta je pouze 680 gramů. Pozitivem je, že novinka je velice tenká. Pokud se podíváme detailněji na další hardware, budou k dispozici tři varianty disků s kapacitou 16, 32 a 64 GB.

Nechybí Bluetooth a nakonec ani WiFi, mezi fanoušky se totiž vedly vášnivé debaty, jestli iPad WiFi mít bude, nebo ne. Ani softwarově se nenechalo nic náhodě, předinstalovaná je služba App Store, iTunes Store a spousta dalších aplikací, jak kancelářských tak i těch pro zábavu. Na iPadu není problém psát na QWERTY klávesnici, podle předváděcí akce je odezva i citlivost displeje velice dobrá, každopádně ale bude hardware klávesnice k dokoupení zvlášť.

Zdroj: Apple.com

Novinka Apple konečně představil iPad byla publikován 29. ledna 2010 v 07.00. Autorem novinky je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...